اول مانی
ارزهای دیجیتال

در این سال های اخیر با توجه به تحریم های متعددی که بر ایران وارد شده است که بازار ارزهای دیجیتال نیز شامل آن می شود این امکان برای کاربران ایرانی وجود ندارد که به طور مستقیم خرید کنند به همین دلیل یکی از مشکلات رایج در بین افراد علاقمند به این فعالیت در این بازار به ویژه برای کسانی که تازه وارد این بازار شده اند نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد.

می توان گفت که به طور کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتال به دو روش امکان پذیر است. در روش اول که خرید یا فروش از طریق صرافی ها می باشد که در آن سرمایه گذار یک صرافی معتبر را انتخاب می کند و در آن ثبت نام می کند که از طریق حساب کاربری خود بتواند معاملات خود را انجام دهد. در روش دوم سرمایه گذار از طریق مراجعه به بازار فارکس و یا ایجاد حساب کاربری در آن به مبادله جفت افزارها در این بازار می پردازد. در این مقاله با اول مانی همراه باشید تا نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را فرا بگیرید.

خرید ارزهای دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال:

اگر می خواهید وارد حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال شوید باید یک سری اطلاعات لازم را از قبل به دست آورید. این روزها به دلیل نوسانات شدیدی که ارزهای دیجیتال دارند محبوبیت بسیار بالایی به دست آورده است. اگر می خواهید به عنوان یک تازه کار و یا مبتدی فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید باید بدانید که چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید. اما در کل می توان گفت که خرید و فروش ارزهای دیجیتال کار سختی نیست در واقع کار سخت این است که تحلیل کنید که چه موقع خرید کنید و چه موقع بفروشید. نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به صورت زیر انجام می شود:

  • انتخاب و نصب کیف پول ارزهای دیجیتال
  • پیدا کردن و انتخاب یک صرافی معتبر
  • ارائه مدارک لازم جهت احراز هویت
  • انتخاب مقدار ارز مورد نظر و انتقال به کیف پول خود

نصب کیف پول ارزهای دیجیتال:

به دلیل تفاوتی که ارزهای دیجیتال با هم دارند نحوه نگهداری آنها نیز با هم متفاوت است. برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال نیاز به یک کیف پول مخصوص می باشد. کیف پول ارزهای دیجیتال در دو دسته کیف پول های گرم (آنلاین) و کیف پول های سرد (آفلاین) دسته بندی می شوند. این نکته را به یاد داشته باشید که هر کیف پول ارز دیجیتالی برای برقراری ارتباط با شبکه بلاکچین نیاز به اینترنت دارد.

در هر دو نوع کیف پول در زمان راه اندازی یک سری کلید به شما داده می شود. اگر کیف پولتان گم شده و یا دزدیده شده در هر صورتی به کیف پول تان دسترسی نداشتید با به خاطر داشتن این کلیدها می توانید به دارایی خود دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که هر شخصی غیر از شما به این کلیدها دسترسی داشته باشد می تواند به دارایی های شما نیز دسترسی داشته باشد و اگر این کلیدها را فراموش کنید دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

اگر شما مبتدی هستید و پرداخت هزینه کیف پول سخت افزاری برایتان مقدور نیست می توانید از کیف پول آنلاین استفاده کنید.

پیدا کردن یک صرافی معتبر:

بعد از اینکه کیف پولتان را انتخاب کردید وقت ان رسیده که صرافی خود را پیدا کنید. صرافی ها در واقع محلی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. صرافی های زیادی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارند اما بعضا این صرافی ها به دلیل وجود تحریم های موجود بر علیه ایران و روش های پرداخت قابل استفاده نیستند. در صورتی که به روش های پرداخت ارزی مانند ویزاکارت، مستر کارت و پی پال دسترسی دارید می توانید از برخی از صرافی های بین المللی نیز استفاده کنید.

اگر شما نیز با مشکلات بالا مواجه هستید می توانید به سراغ یکی از صرافی های ایرانی بروید. صرافی های زیادی هیتند که به راحتی می توانید با یک جستجوی ساده آنها را شناسایی کنید. از یک صرافی خرید کنید که معتبر باشد و کارمزد زیادی برای تراکنش ها نداشته باشد.

ارائه مدارک لازم جهت احراز هویت:

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال در بستری به نام بلاکچین جابه جا می شوند. یکی از مزایایی که باعث محبلوبیت بیش از اندازه ارزهای دیجیتال شده این است که قابل کنترل توسط دولت ها و یا اشخاص نمی باشد. این به این معناست که هیچ دولتی و شخصی بر روی آن نظارت ندارد و تنها عرضه و تقاضا قیمت آن را مشخص می کند. البیته این مزیت باعث شده که برخی سو استفاده کنند و از این دارایی ها برای پولشویی و کارهای کثیف استفاده کنند.

به همین دلیل زمانی که شما قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید لازم است که در صرافی ها هویت شما تایید شود. این مورد برای این است که شخص دیگری از اطلاعات شما برای خرید و فروش استفاده نکند. معمولا کارت شناسایی، یک نوشته دست نویس و کارت بانکی (برای واریز وجه) مورد نیاز می باشد.

انتخاب مقدار ارز مورد نظر و انتقال به کیف پول خود:

در این مرحله شما می توانید به خرید و فروش هر ارز دیجیتالی که مد نظرتان است بپردازید. تنها کافیست که وارد سایت صرافی انتخابی شوید و بر اساس میزان مبلغی که که قصد خرید دارید مقدار رمزارز موردنظرتان را مشخص کنید. سپس می توانید هزینه را پرداخت کنید و ادرس کیف پول هود را وارد کنید. این نکته را فراموش نکنید که زمان انتقال ارز به کیف پول شما به شلوغی شبکه بلاکچین بستگی دارد و ممکن است بین ۱۰ دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد.بیشتر بدانید: انواع ارز دیجیتال؟ وکاربردهای آن

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *