اول مانی
ارزهای دیجیتال

مقاله ای که در اینجا می خوانید درباره پول و نقش ارزهای دیجیتال در آینده پول است که توسط تیم اول مانی تهیه شده است.

پول به عنوان یکی از انتقال دهنده های ارزش در طول زمان استفاده می شود زیرا کالای مشخصی است که یک واسطه مبادله را ایفا می کند. اما آیا می دانید که چرا این کالا چنین نقشی را برعهده دارد؟ به دلیل ” قابلیت ویژه برای ذخیره شدن”.

بهتر است بدانید که این کارکرد اقتصادی پول شامل انتقال ارزش در فضا نیز می باشد. آنچه که باعث می شود پول چند برابر شود تنها گردش و دست به دست شدن آن نیست. عنصری حیاتی که باعث می شود پول نقش واسط را به خوبی اجرا کند قابلیت ذخیره سازی آن است و همچنین تحت تملک درآمدن آن به عنوان یک تراز نقد. به عبارتی می توان گفت پول را باید به صورت چیزی دید که در ذخائر نقدی مردم خوابیده است.

آنچه که به عنوان ذخیره کردن پول نامیده می شود یک روش استفاده از ثروت است زیرا درباره آینده نامعلومی که وجود دارد عاقلانه به نظر می رسد که بخشی از دارایی های فرد به صورتی نگهداری می شود که تغییر روش استفاده از ثروت یا تغییر در مالکیت بر کالاهای مختلف را آسان تر کند و لذا فرصت برآوردن نیازهای اضطراری محتمل آینده به کالاهایی که باید با مبادله کسب شوند را بدون دردسر حفظ کند.

ارز دیجیتال

ویژگی های مشترک بین تمام پول ها چیست؟

۱- جایگاهی برای ذخیره ارزش می باشد. ممکن است در روزهای آینده ارزش پول به شدت تغییر کند که در این صورت مردم از آن استفاده نخواهند کرد و به دیگر کالاها روی می آورند.

۲- یک واحد حساب مصرفی باشد. شما باید بتوانید ارزش پول را به ارزش چیز دیگری ربط دهید.

۳- مانند یک وسیله قابل مبادله باشد. باید به راحتی هر فرد دیگری آماده پذیرش به عنوان یک وسیله پرداخت باشد.

ویژگی های پول های رمزنگاری شده:

ماندگاری:

ارز دیجیتال در قالب اطلاعات هستند و در یک دفتر کل ثبت و ضبط می شوند و در هر گره توزیع می شوند. برای پاک کردن اطلاعات باید تمام نودها پاک شوند که متاسفانه این کار امکان پذیر نیست.

قابلیت حمل آسان:

ارزهای دیجیتال محدودیتی در انتقال نخواهند داشت درست مانند اسکناس در حساب های بانکی. تنها امکاناتی که نیاز دارید یک دستگاه کامپیوتر یا موبایل هوشمند و شبکه اینترنت است که درخواست های خود را ارسال کنید.

بخش پذیری:

می توان گفت که یک سری از ارزهای موجود به قسمت های کوچک تری نیز تقسیم می شوند مانند دلار که به سنت تقسیم می شود.

پذیرش همگانی:

تا به امروز تنها جنبه ای که ارز دیجیتال در مقابل اسکناس های دولتی ضعیف عمل کرده اند پذیرش به عنوان ابزاری برای مبادلات است. با این وجود وضعیت اقتصادی جهان به سرعت در حال تغییر است و هرچه رو به جلو پیش برویم بیشتر شناخته می شود، هرچه پذیرش عمومی بیشتر شود نرخ تبادلات نیز افزایش می یابد طوری که در بسیاری از صرافی های ایرانی ارز دیجیتال ارائه می دهند.

عرضه محدود:

همانطور که می دانید دولت ها برای تامین هزینه های عمومی به چاپ پول اقدام می کنند که این افزایش چاپ مهم ترین عامل تورم است. ارز دیجیتالی مانند بیت کوین، پرفکت مانی و… یک معیار پذیرش نرم افزاری برای عرضه دارند که هیچ کسی در هیچ شرایطی حق تولید پرفکت مانیف بیت کوین و… را ندارد و نخواهد داشت و عرضه آن با توجه به الگوریتم موجود بر اساس تعداد تراکنش های مشخص انجام می شود.



بیشتر بدانید: روش های استخراج ارزهای دیجیتال

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *