اول مانی
دوج کوین و لایت کوین

در چند هفته اخیر هیجانات پیرامون رمز ارز دوج کوین در بازار ارزهای دیجیتال رشد زیادی کرده است. این تمایل و اشتیاق به ماینرهایی که طرفدار سهی از این پیشرفت های روز هستند بیشتر از هر زمان دیگری سرایت کرده است.

ماینینگ چیست؟

در تعریف لغوی ماینینگ به معنای استخراج از معادن است. اما برای ارزهای دیجیتال معدنی وجود ندارد و کار ماینینگ یا استخراج توسط شبکه ها یا دستگاه های قدرتمند مربوط به هر ارز دیجیتالی انجام می شود. در یک تعریف دقیق تر می توان گفت که به طور کلی عملیاتی که در جهت اعتبارسنجی تراکنش هایی که به وسیله کامپیوتر انجام می شود و سپس به یک لیست عمومی به نام بلاک چین اضافه خواهد شد، ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال گفته می شود.

توجه داشته باشید هر کاربری که قصد استخراج ارز دیجیتال داشته باشد یک بلاک چین مختص به خود خواهد داشت. این فایل که بسیار کوچک نیز هست اطلاعات تراکنش های هر بیت کوین را در خود ذخیره می کند. این کار به دلیل جلوگیری از تقلب صورت می گیرد.

لایت کوین و دوج کوین

دوج کوین و اخبار ترکیبی آن با لایت کوین

یک شرکت بلاک چین مستقر در کشور چین (Ebang International Holdings) در توییتی از انتشار یک تراشه ماینینگ دوج کوین و لایت کوین خبر داده است. بر اساس این توییت از Wu Blockchain امکان ماین همزمان دو ارز دیجیتال را با هم می دهد. این اولین بار که این شرکت چینیف ماینینگ دوج کوین را ارائه می دهد. اگرچه رمز ارز دوج کوین و لایت کوین هر دو از الگوریتم Scrypt استفاده می کنند و اخیرا ماینرها سود بیشتری داشته اند.

به گفته شرکت Ebang، این طرح بستری را برای ایجاد یک ماشین ماینینگ با کارایی بسیار بالا فراهم کرده است. همچنین این شرکت قصد دارد تا با تمرکز بر تولید تراشه های برتر برای استخراج ارزهای دیجیتال جدید، با رقبای خود وارد رقابت شود.

همچنین مدیرعامل این شرکت بیان داشت:

بیشتر بدانید: در آینده ما بر توسعه بیشتر ماشین آلات ارزهای دیجیتال جریان اصلی تمرکز خواهیم کرد و در حال حاضر نیز با طراحی تراشه های ماینینگ بیشتر، با ارزهای دیجیتال سازگار هستیم.

در آینده ما بر توسعه بیشتر ماشین آلات ارزهای دیجیتال جریان اصلی تمرکز خواهیم کرد و در حال حاضر نیز با طراحی تراشه های ماینینگ بیشتر، با ارزهای دیجیتال سازگار هستیم.

بهتر است بدانید که درآمد حاصل از ماینینگ دوج کوین، به دلیل دستاوردهای اخیر، از لایت کوین نیز بیشتر شده است. این تمایل به خاطر توییت مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک می باشد.

بیشتر بدانید: ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست

دوج کوین چیست؟

تعامل در شبکه های اجتماعی از طرف ایلان ماسک قبل از این منجر به افزایش ۲۵۰ درصدی شده بود. این نوسانات باعث شد تا دوج کوین به بالاترین سطح خود دست یابد و علاوه بر این با پیوستن افراد مشهور به این موج، آتش این هیجان بیشتر و بیشتر شده است.

دوج کوین چیست

مالک دالاس ماوریکس (Dallas Mavericks) و مارک کوبن (Mark kuban) اخیرا ارز دیجیتال را به کم‌هزینه‌ترین ابزار آموزش اقتصاد که در دسترس است توصیف کرده اند.. ستاره معروف شارک تانک (Shark Tank) نیز گفته که شانس بیشتری برای کسب سود با میم کوین نسبت به برنده شدن در یک لاتاری وجود دارد و با تایید اعتقاد خود مبنی بر اینکه دوج کوین چیزی بسیار فراتر از یک میم است، ادعا کرد که از آن برای آموزش اصول اقتصادی اساسی به فرزندش به عنوان یک سرگرمی استفاده می‌کند.

دوج کوین رکورد زد

داده های به دست آمده از این پلتفرم تجزیه و تحلیل و نظارت بر رفتارف نشان داده که دوج کوین چندین رکورد را ثبت کرده است. سلطه اجتماعی دوج کوین بیشترین حد از کشش را در روزهای گذشته به خود اختصاص داده است. تسلط اجتماعی معیاری رسانه‌ای است که نسبت جامعه آنلاین درگیر در یک موضوع را اندازه‌گیری می‌کند. در تاریخ ۲۹ ژانویه، تسلط اجتماعی دوج کوین در ۷۴٪ به اوج خود رسید و این مقدار با توجه به اینکه دوج کوین از سال ۲۰۱۹ به ندرت مقداری بیش از ۱۰٪ ثبت کرده است، رشد عظیمی را نشان می‌دهد.بیشتر بدانید: دوج کوین (Dogecoin) چیست؟ هر آنچه باید درباره ان بدانید

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *