اول مانی
تفاوت بیت کوین و اتریوم

بیت کوین و تتر دو غول بسیار بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال هستند که بیت کوین به عنوان پرچمدار ارزهای دیجیتال شناخته شده است خیلی هم بهتر از اتریوم نیست. البته این نکته نباید فراموش شود که از نقش بیت کوین در پایداری و تغییرات بازار نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

امروزه بحث در مورد انتخاب اتریوم و بیت کوین و همچنین تفاوت میان این دو در دنیا بسیار زیاد شده است. این دو ارز دیجیتال در بسیاری از موارد مشابه و در بسیاری موارد دیگر نیز با هم متفاوت هستند. اول مانی در این مقاله سعی کرده به تفاوت های میان این دو ارز دیجیتال بپردازد تا بتوانید به راحتی در بازارهای دیجیتالی دنیا سرمایه گذاری کنید.

اتریوم و بیت کوین

تفاوت بیت کوین و اتریوم:

به طور خلاصه می توان گفت که بیت کوین و اتریوم هردو ارز دیجیتالی هستند اما اتریوم می تواند بسیار فراتر نیز باشد. این دو ارز دیجیتال تفاوت هایی با هم دارند که در اینجا به ان اشاره کرده ایم:

  • تایم بلاک متوسط بیت کوین تقریبا ۱۰ دقیقه است در حالی که این زمان در اتریوم ۱۵ ثانیه کاهش پیدا می کند که همین دلیل باعث می شود که تایید شدن تراکنش ها در اتریوم بعد از مدت زمان کمتری انجام شود که یکی از تفاوت های بیت کوین و اتریوم همین مورد است.
  • تعداد بیت کوینی که می توان از طریق ماینینگ به دست آورد هر چهار سال به نصف می رسد زیرا با توجه به قوانین کنونی بیت کوین، بعد از رسیدن زنجیره تامین بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد، تمام فعالیت ها متوقف خواهند شد در حالی که میزان اتریومی که می توان به این روش استخراج کرد در هر سال تنها ۱۸ میلیون است زیرا هر سال گردش ورودی اتر جدید، ایجاد خواهد شد.
  • بیت کوین با استفاده از مدارهای مجتمع با کاربرد خاص، بهترین ارز دیجیتالی به منظور ماینینگ به حساب می آید. در واقع کامپیوترهای اختصاص داده شده برای استخراج در شبکه بیت کوین در مقایسه با سیستم های کامپیوتری عادی بسیار بهتر است. در حالی که اتریوم از نظر استفاده از واحد پردازش گرافیکی بهترین محسوب می شود، به همین دلیل دسترسی به سیستم های موردنیاز برای استخراج آن راحت تر است.
  • بیشتر افراد بیت کوین را به چشم طلای دیجیتال نگاه می کنند زیرا ارزش ذخیره کردن را دارد. ر حالی که از اتریوم به عنوان پول دیجیتال یاد می شود زیرا دارای ارزش پرداخت بوده و ارزش مبادلاتی نیز دارد.

از مهم ترین تفاوت های بیت کوین و اتریوم می توان به قابل برنامه ریزی بودن اتریوم اشاره کرد به همین دلیل تکنولوژی بلاک چین را به مواردی بیش از اعمال اقتصادی تخصیص می دهد. طرفداران این ارز دیجیتالی با توجه به این موضوع آینده اتریوم را موفق تر می بینند. به نظر بسیاری از کاربران بیت کوین از نظر اعمال تغییرات ضعیف است. اما از آنجایی که نخستین رمزنگاری شده محسوب می شود و خیلی ها همچنان ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.بیشتر بدانید: اتریوم چیست؟ و آیا برای سرمایه گذاری خوب است؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *