اول مانی

توصیه هیئت مدیره توییتر: به تصاحب ایلان ماسک رأی دهید!

هیئت مدیره توییتر، به سهامداران خود توصیه کرد به سود ایلان ماسک برای تصاحب شبکه اجتماعی توییتر رأی دهند.

وی پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری را با قیمت ۵۴.۲۰$ در برابر هر سهم در اواخر آوریل (ابتدای اردیبهشت) پذیرفت و تأیید سهامداران تنها مانع عبور از این معامله بود.

طبق پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۲۱ ژوئن، به اتفاق آراء هیئت مدیره توییتر تشخیص داد توافق ادغام مطلوب است و همچنین از سهامداران خواست که به این معامله رأی مثبت دهند.

اعضای هیئت مدیره توییتر میزبان جلسه ای مجازی، در تاریخی نامعین، در رابطه با رأی گیری برای ادغام خواهد بود و مهلت آن تا ۲۴ اکتبر (۲ آبان ماه) می باشد.

اگر ادغام انجام شود، سهامداران به ازای هر سهمی که دارند ۵۴.۲۰ دلار نقد دریافت خواهند کرد و با قیمت سهام توییتر در زمان نگارش ۳۸.۹۱ دلار، این معامله تقریباً ۳۹ درصد حق بیمه را نشان خواهد داد.

گویا این تصاحب در ابتدای این ماه بعد از اینکه ایلان ماسک هیئت مدیره توییتر را بخاطر ارائه ندادن داده های مربوط به تعداد کاربران جعلی در این پلتفرم مورد هدف قرار داد و تهدید کرد در صورت تحویل ندادن داده ها، پیشنهاد خود را پس خواهد گرفت، برملا شد.

هیئت مدیره توییتر موافقت کرده که داده ها را با وی به اشتراک بگذارد و این مشکل حل شده است. بسیاری از ناظران بر این عقیده بودند که ایلان ماسک در برآیند سقوط قیمت سهام از زمانی که برای نخستین بار پیشنهاد خرید ارائه شد، وی تلاش می کرده است که از معامله خارج شود.

نشانه ای بر این اساس که ایلان ماسک قصد دارد به طور جدی تصاحب خود را پیش ببرد، در ۱۶ ژوئن، هنگامی که مدیرعامل تسلا برای نخستین بار در جلسه پرسش و پاسخ درباره برنامه های خود برای شرکت، با کارکنان صحبت کرد.

براساس نسخه فاش شده تماس منتشر شده به وسیله Vox، ایلان ماسک پیشنهادی مبنی بر اینکه میتواند در پی ادغام میزبانی از پرداخت های دیجیتال این سرویس باشد را بیان کرد.

یکی دیگر از مسائلی که وی بر آن تاکید داشت ربات ها و تأیید حساب ها بود. ماسک برای اینکه کاربران را قادر کند بین کاربران واقعی و جعلی تمایز قائل شوند، ارزش معرفی حساب های تأیید شده پولی را بیان کرد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: دوج کوین می تواند مشکل اسپم توییتر را حل کند

بیشتر بدانید: ایلان ماسک تصمیم گرفت به هیئت مدیره توییتر نپیوندد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *