اول مانی
بیت کوین یا دلار

دلار بهتر است یا بیت کوین؟ بسیاری از سرمایه گذاران بازارهای مالی به این فکر می کنند که دلار بهتر است یا بیت کوین و اینکه سرمایه خود را در حال حاضر در کدام بازار سرمایه گذاری کنند که سود بیشتری داشته باشد. سوالی که برای خیلی ها پیش می اید این است که دلار بخریم یا بیت کوین؟ و اگر پاسخ به این سوال دلار است به چه علت و اگر پاسخ بیت کوین است باز هم به چه علت؟ ما در این مقاله قصد داریم به وضعیت سرمایه گذاران در بازارهای ارزی و ارزهای دیجیتال بپردازیم و پاسخ سوال شما را بیابیم.

دلار بهتر است یا بیت کوین؟

همانطور که می دانید یکی از راه های حفظ ارزش پولف خرید ارز دیجیتال است. معمولا خیلی ها به جای ارز از دلار استفاده می کنند و که منظور از ان نیز پول رایج کشورهای دیگر است. دلیل این کار میزان تورم است که زمانی میزان تورم یک کشور انقدر بالا باشد که ارزش دارایی مردم به طور چشمگیری کم شود و مردم به ناچار به دنبال تبدیل پولشان به ارز دیگر کشورها می افتند تا از کاهش ارزش دارایی خود جلوگیری کنند. بیت کوین نیز یک ارز دیجیتال به حساب می آید اما از نوع رمزارز و نه نوع فیزیکی آن.

دلار بهتر است یا بیت کوین؟

این نکته را در نظر داشته باشید که دلار یا بیت کوین هردو در شرایط کنونی سرمایه گذاری های مناسبی در برابر نگه داشنن ریال یا توجه به کاهش ارش ان می باشد. در حال حاضر تغییرات اقتصادی به حدی آنی و متغیر می باشند که تصمیم گیری برای سرمایه گذاری خیلی هم آسان نیست. این که دلار بهتر است یا بیت کوین با توجه به ویژگی ها، خوبی و بدی های خاص در هر بازار قابل تشخیص است که در ادامه به طور واضح تر توضیح داده ایم.

مزایای بیت کوین نسبت به دلار

 • رشد بیت کوین نسبت به دلار کندتر، اما بازه و میزان بزرگتری دارد
 • بین دلار و بیت کوین تفاوت ‌هایی وجود دارد که مختص خودشان است
 • بیت کوین یک ارز دیجیتال است اما قابل لمس و ذخیره ‌سازی به صورت فیزیکی نمی باشد
 • تغییرات بازار جهانی بر میزان رشد و یا سقوط آن تاثیرات مستقیم دارد
 • در حال حاضر ارزش یک بیت کوین نسبت به گذشته بسیار بالا می باشد و با توجه به قیمت دلار برای خرید آن باید سرمایه زیادی داشته باشید. البته می ‌توان بخشی یا درصدی از یک بیت کوین را از طریق یک طرافی آنلاین معتبر نیز خریداری نمایید.

مزایای دلار نسبت به بیت کوین

 • خرید و فروش و بررسی تغییرات لحظه ای دلار حداقل در ایران ساده تر است
 • هر زمانی که به پول احتیاج داشته باشید می ‌توانید با مراجعه به یک صرافی معتبر آن را به ریال تبدیل کنید
 • از آنجایی که دلار در مقایسه با بیت کوین دارای ارزش کمتری است، با هر بودجه‌ ای می توانید آن را خریداری کنید
 • دلار از این نظر که پول فیزیکی است و می ‌توانید آن را در محل امنی نزد خود نگه دارید، نسبت به بیت کوین برتری دارد
 • قیمت دلار به تغییرات داخلی کشور و مناسبات منطقه‌ ای معطوف می شود اما بیت کوین تغییرات جهانی و یکسانی دارد

چند نکته برای جلوگیری از  ضرر احتمالی در بازار دلار یا بیت کوین

 • خرید بیت کوین یا دلار به بررسی روزانه تغییرات بازارهای جهانی احتیاج دارد اما اگر وقت این کار را ندارید، بهتر است آن را فراموش کنید.
 • بهتر است از موج‌ های کوچک نترسید زیرا همیشه تغییرات مقطعی در بازارهای ارزی وجود دارد و فرقی نمی ‌کند که دلار یا بیت کوین داشته باشید، صبر داشته باشید تا ضرر احتمالی را به حداقل برسانید.
 • امنیت در خرید و نگهداری دلار یا بیت کوین از اهمیت بالایی برخوردار است. خرید و نگهداری دلار به دلیل فیزیکی و قابل دسترس بودن، شاید راحت به نظر آید اما همیشه کسانی هستند که به فکر کلاهبرداری هستند.
 • تحریم ‌ها بسیاری از معاملات را در ایران تحت تأثیر قرار داده اما جای نگرانی نیست همیشه راهی برای دور زدن تحریم‌ ها وجود دارد.

به این نکته توجه کنید که بیت کوین و دلار هردو برای سرمایه گذاری گزینه مناسبی به حساب می آیند به این شرط که شما بتوانید آنها را به درستی مدیریت کنید. اما در نظر داشته باشید که در حال حاضر زمان مناسبی برای ذخیره دلار یا بیت کوین برای روز مبادا و به حال خود رها کردن نیست. باید اطلاعات خود را در رابطه با بازارهای جهانی و تغییرات حداقل یک سال اخیر دلار یا بیت کوین افزایش دهید تا بتوانید سرمایه گذاری امنی داشته باشید.

بیشتر بدانید: فرصت بیت کوین برای اقتصاد ایران

بیشتر بدانید: چند باور غلط درباره بیت کوین و ارزهای رمزپایه

بیشتر بدانید: خرید بیت کوین با پرفکت مانی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *