اول مانی

چرا قیمت بیت کوین روز به روز در حال افزایش است؟

ارزش بیت کوین، قیمت بیت کوین و دلایلی که بر قیمت بیت کوین تاثیرگذارند سوالاتی هستند که وابسته به متغیرهایی هستند که در اینجا می خواهیم با آنها آشنا شویم.

بیت کوین منابع بسیار محدودی دارد. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارند که بیشتر از نصف ان استخراج شده است. این یکی از مهم ترین فاکتورها در ارزش بیت کوین است و یکی از راه هایی است که می توانیم دلایل افزایش قیمت بیت کوین را با توجه به ان توجیه کنیم.

در واقع هیچ کس نمی تواند فاکتوهایی که در قیمت بیتکوین موثر هستند را شناسایی کند. مواردی روی بیت کوین تاثیر گذار است که به هیچ وجه نتوان تاثیرات آن را بررسی کرد. معمولا افزایش ارزش بیت کوین با برخی از جریانات سیاسی و اقتصادی مرتبط می باشد و نمی توان تمام عوامل آن را به صورت جدا شناسایی کرد.

افزایش قیمت بیتکوین
خرید بیت کوین

چند دلیل افزایش قیمت بیت کوین:

 افزایش سلطه بیت کوین

سلطه فعلی بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال حدود ۶۷ درصد می باشد که نسبت به میزان سلطه ۷۱ درصدی اخیر کاهش یافته است.بهتر است بدانید که بیتکوین بر چند پروژه آلتکوین کوچک تر نیز تسلط دارد و رقابت را فقط از طرف چند آلتکوین برتر و با ارزش بازار مناسب حس می کند. در حالی که بیت‌کوین نسبت به آلتکوین ها برای رشد پتانسیل بیشتری دارد و خود را به عنوان یکی از پیشروهای قیمتی در بازار ثابت کرده است. بهتر است موضع خود را در برابر آلتکوین ها به تسلط بیش از ۹۰ درصدی برسانید. بیت‌کوین همچنان ارزش بیشتری در بازار دارد و توسط جریان ورودیاستیبل کوین پشتیبانی می‌شود. افزایش تسلط بیت‌کوین می‌تواند باعث جذب معامله کنندگان بیشتری شود.

قیمت بیت کوین
خرید ارز دیجیتال بیت کوین

فوموی معامله کنندگان چینی

معامله کنندگان چینی این روزها بیشتری تاثیر را در افزایش قیمت بیتکوین داشته اند که این تاثیر به دلیل فعالیت معامله کنندگان در صرافی ها، هیوبی و دیگر صرافی ها می باشد. در حال حاضر علاقه به معامله بیت کوین روز به روز در حال افزایش است و انتظار می رود که حوالی ماه ژانویه ۲۰۲۰، قانون متناسب با ارزهای دیجیتال و بهبود بلاک چین تصویب شود و این کار به معنی افزایش اعتماد به این حوزه می باشد و همینطور عرضه ارز دیجیتال ملی با حمایت بانک خلق چین نیز در پیش است. به هر ترتیب، بانک مرکزی چین، سرمایه های چشمگیری به اقتصاد تزریق کرده است و مقداری از این یوان های جدید می‌تواند به معاملات ارزهای دیجیتال وارد شود. معامله کنندگان چینی تنها به دنبال بیت‌کوین نمی‌باشند به همین دلیل از اخبار مختلف پیرامون ارزهای دیجیتال، مردم چین بلافاصله با انجام معاملات شروع به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال داخلی و چینی نظیر ترون (TRX)، کیوتام (QTUM)، آنتولوژی (ONT) و اومیسگو (OMG) کرده اند. افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ممکن است در آینده منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین نیز شود.

عرضه اختیارات معامله قراردادهای آتی بکت

بکت بازار معاملات و اختیارات معامله بیت‌کوین خود را در تاریخ ۹ دسامبر افتتاح خواهد کرد. این ابزار اوراق مشتقه می‌تواند حجم معاملات را افزایش دهد و رشد تقریبا ثابتی برای معاملات قراردادهای بیت‌کوین در این صرافی ایجاد کند. این موضوع به این معنی است که نوسان قیمت بیت‌کوین در جهت های خاص می تواند مشوق هایی را به همراه داشته باشد. نهنگ هایی هستند که می توانند بر روی صرافی ها کریپتو به کریپتو تاثیرگذار باشند و متعاقبا بر روی قیمت های بکت نیز تاثیر گذار باشد. معاملات اختیار قراردادهای آتی بک بازاری ایجاد می کند که می تواند نوسان قیمت بیتکوین را کنار بزند و سرمایه امنی را ارائه دهد.

سرمایه گذاری طولانی مدت بیت کوین:

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده بیشترین فروش بیت کوین از سمت دارندگان کوتاه مدت آن صورت می گیرد. این تحقیقات نشان می دهد که سرمایه گذاران بلند مدت اعتقاد بیشتری به آینده این ارز دارند.

با توجه به تحقیقات پیشین موجودی دست نخورده بیت کوین به رکورد جدید ۲۱.۶ درصد رسیده است. نگه داشتن طولانی مدت بیت کوین و بیت کوین های گم شده باعث کاهش عرضه کل بیت کوین شده است که در حال حاضر محدود به ۲۱ میلیون بیت کوین است. این کار باعث شده بیت کوین کمیاب تر شود و بر اساس اصل عرضه و تقاضا قیمت هر واحد آن بیشتر شود.بیشتر بدانید: مقایسه سیستم پرداخت پرفکت مانی و وب مانی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *