اول مانی

زمانی که بین دو نفر معامله ارز دیجیتال صورت می گیرد این تراکنش به عنوان یک معامله ثبت نشده و در انتظار برای دریافت تاییدیه از طرف ماینرها در یکی شبکه بلاک چین ذخیره می شود. ماینر ها در میان معاملات موجود در استخر های شبکه بلاکچین تعدادی را انتخاب می کنند و شروع به عملیات کشف رمز بر روی آنها می کنند که در ازای هر تراکنشی که بتواند در بلاک چین ثبت کنند مبلغ مشخصی را به عنوان کارمزد دریافت خواهند کرد. پس از کشف رمز و تایید آن توسط ماینر های دیگر موجود در شبکه تراکنش در بلاک موجود در بلاک چین ثبت می شود. به ماینینگ یا همان فرآیند استخراج ارز دیجیتالی گفته می شود.

برای انجام فرآیند استخراج ارز دیجیتال معمولا از چند روش استفاده می شود که عبارتند از: 

  • ماینینگ از طریق پردازنده مرکزی ( CPU )
  • پردازنده گرافیکی ( GPU )
  • تراشه های ای سیک ( ASIC )

هر کدام از این روش ها یک سری مزایا و معایب دارد که ماینر با توجه به نوع فعالیت و نوع ارز دیجیتالی که قصد استخراج آن را دارد می تواند از هر کدام از آنها استفاده کند. در این مقاله روش های استخراج ارز دیجیتالی و نحوه انجام این کار را توضیح داه ایم.

ارزهای دیجیتال
استخراج ارزهای دیجیتال

CPU ماینینگ:

یکی از روش های استخراج ارز دیجیتال روش cpu ماینینگ است. استخراج ارز دیجیتال از طریق سی پی یو ماینینگ برای کسانی که تازه وارد دنیای ارز دیجیتال شده اند و می‌خواهند ارز دیجیتال را استخراج کنند بدون اینکه بخواهند برای دستگاه آن هزینه کنند روش بسیار مناسبی است. CPU واحد پردازش مرکزی است و Cpu ماینینگ برای هر کسی که یک کامپیوتر شخصی دارد امکان پذیر است. توجه کنید که استفاده از این روش استخراج ارز دیجیتال خیلی رایج نیست زیرا این روش نمی‌تواند با روش‌های دیگر GPU و ASIC رقابت کند اما هنوز هم بسیاری از سکه‌های رمزنگاری شده هستند که از این طریق قابل استخراج می باشند از جمله: مونرو، دوج کوین و بایت کوین است.

Cpu ماینینگ برای کسانی که به تعداد زیادی کامپیتر شخصی دسترسی دارند و با الکتریسیته ارزان قیمت کار می کنند، بسیار مناسب است.

GPU ماینینگ:

GPU ماینینگ یکی دیگر از روش های ماینینگ ارز دیجیتال است که در آن استخراج ارز دیجیتال با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی انجام می‌شود. برای شروع GPU ماینینگ، به یک پردازنده‌ی گرافیکی مناسب نیاز دارید.

تمام پردازنده‌های گرافیکی موجود در بازار برای ماینینگ و فرآیند استخراج ارز دیجیتالی مناسب نیستند. از معروف‌ترین GPU ها برای ماینینگ Nvidia GTX 1080 Ti و AMD RX 580 می‌باشد.

پس از اینکه پردازنده‌ی مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید یک ارز دیجیتال را برای استخراج انتخاب کنید.

GPU ماینرها بیشتر بر روی سکه‌های جدید تمرکز دارند از قبیل: (BitTube, Beam, Ravencoin) زیرا در این ارزهای دیجیتال سختی بازار بسیار پائین‌تر است و نیازی به رقابت با ماینرهای ASIC نیست.

استخراج انفرادی:

برای افرادی که به استخراج ارز دیجیتال بسیار علاقه دارند، سه گزینه وجود دارد:

  1.  سولو ماینینگ یا استخراج انفرادی بدون دخالت دیگر ماینرهای ارز دیجیتال. در این روش شما تنها از ظرفیت سخت افزار خودتان استفاده می کنید.
  • مزایا: لزومی ندارد بلوک‌های پاداش اشتراک گذاری شود و همچنین امکان کنترل کلی بر روی پردازنده وجود ندارد.
  • معایب: خروجی غیر قابل پیش بینی و امکان دریافت پاداش برای سکه‌هایی با نرخ هش بالا، بسیار کم است.
  1.  پیوستن به یک استخر ماینینگ. ماینینگ پول یک مجموعه ای از ماینرهای ارز دیجیتال هستند که منابع محاسباتی خود را ترکیب کرده‌اند و بعد از اینکه پاداشی دریافت کردند آن را به طور مساوی بین یکدیگر تقسیم می‌کنند.
  • مزایا: سود و درآمد ثابت تر و همچنین خطر و ریسک کمتر
  • معایب: هزینه‌های ماینینگ و خطر از کار افتادگی شبکه


بیشتر بدانید: ووچر پرفکت مانی چیست؟

بیشتر بدانید: تبدیل پرفکت مانی به ریال

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *