اول مانی

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد پرفکت مانی (e-Voucher) یک سیستم پرداخت بین المللی است و ووچر پرفکت مانی نیز کارت شارژ پرفکت مانی می باشد.

در یک تعریف کامل تر می توان گفت ووچر پرفکت مانی یک کد چند رقمی است که شامل مقدار معینی دلار است.

در واقع نام ووچر پرفکت مانی (e-Voucher) اصطلاحی است گره خورده با پرفکت مانی که بسیاری از افراد آن را به جای یکدیگر استفاده می کنند اما بهتر است بدانید که ووچر پرفکت مانی با پرفکت مانی متفاوت است.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

بهترین و آسان ترین راه برای خرید ووچر پرفکت مانی مراجعه به سایت های ایرانی می باشد که با جستجو در گوگل می توانید آنها را به راحتی پیدا کنید.تنها کافیست عبارت “خرید ووچر پرفکت مانی” را سرچ کنید و صرافی موردنظرتان را انتخاب کنید. بعد از پیدا کردن صرافی باید مراحل ثبت نام و احراز هویت تان را انجام دهید و بعد از ان می توانید مبلغ موردنظرتان را وارد کنید و با کارت بانکی پرداخت کنید. در نهایت و در کوتاه ترین زمان ووچر به شما تحویل داده می شود.

بعد از خرید ووچر، تنها کافیست که شماره ووچر و کد فعالسازی ان را در وب سایتی که قصد خرید یا ثبت نام در آن را دارید وارد کنید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که وب سایت و خدمات موردنظرتان باید از ووچر پرفکت مانی پشتیبانی کند.

استفاده از ووچر پرفکت مانی شباهت زیادی به استفاده از یک کارت هدیه دارد. شما می توانید با خرید یک کارت هدیه با مبلغ مشخص از آن به راحتی استفاده کنید و با تمام شدن اعتبار آن، کارت را دور بیندازید.

ووچر پرفکت مانی
خرید ووچر پرفکت مانی

ثبت نام در پرفکت مانی

برای کامل کردن مراحل ثبت نام در پرفکت مانی، بعد از تکمیل اولیه در آن باید یکی از مدارک شناسایی (مانند شناسنامه عکس دار جدید یا کارت ملی جدید) و شماره موبایلتان را وارد کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید در صورتی که حسابتان را وریفای نکنید هزینه نقل و انتقال پول در آن برای اکانت تایید نشده بسیار بالاتر از اکانت تایید نشده می باشد.

مشخصات ووچر پرفکت مانی(e-Voucher):

در سالهایی که گذشت و با پیدایش ابزارهای مالی مانند چک های بانکی که افراد را از لحاظ جابه جایی پول نقد به آسایش رسانده است و انجام تراکنش ها را بدون نیاز به پول نقد برای آنها ممکن کرده است. ووچر پرفکت مانی نیز در راه رسیدن به همین هدف مهم تلاش می کند.

ووچر پرفکت مانی یا به عبارتی چک بانکی الکترونیکی یک چک بانک الکترونیکی است که برای افزایش اعتبار و برداشت از حساب پرفکت مانی به کار گرفته می شود. ووچر پرفکت مانی از از یک شماره دیجیتالی ۱۶ رقمی، یک کد فعالسازی ۱۰ رقمی و میزان اعتبار و تاریخ صدور کارت تشکیل شده است.

ووچرهای پرفکت مانی تبدیل به چه ارزهایی می شوند؟

تعداد ارزهایی که قابل تبادل با این ووچرها هستند با توجه به صرافی که از آن استفاده می کنید متفاوت است. در حال حاضر اکثر صرافی های دنیا امکان تبادل ووچرها را با ارزهای رایج در دنیا مانند دلار امریکا، پوند، یورو و روبل روسیه فراهم کرده اند. نکته جالبی که بهتر است بدانید اینجاست که امکان نقد کردن و تبدیل ووچرها به صورت ریال نیز در صرافی های داخلی وجود دارد.

ووچر پرفکت مانی
خرید و فروش ووچر پرفکت مانی

گزینه دیگر، تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتال می باشد. در اکثر صرافی ها امکان تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، مونرو و… وجود دارد. توجه کنید که تعداد اریهای قابل تبدیل ممکن است با توجه به صرافی که انتخاب کرده اید متفاوت باشد.

بهتر است بدانید که صرافی ها برای تبدیل ووچر به ارزهای دیجیتال کارمزد دریافت می کنند. این کارمزد با توجه به صرافی که انتخاب کرده اید متغیر است اما این رقم معمولا بین ۰.۵ تا ۴ درصد می باشد.

کاربرد ووچر پرفکت مانی:

در اینجا می توانید با کاربردهای ووچر پرفکت مانی آشنا شوید:

۱ . با این کارت می توان به هر شخصی در سراسر دنیا پول انتقال داد (حتی اگر دریافت کننده فاقد حساب پرفکت مانی باشد، با استفاده از پیامک شماره و کد فعال سازی ووچر برای او ارسال می شود).

۲ . پرداخت آنلاین برای کالا و خدمات به صورت امن و قابل اعتماد

۳ . می توان e-Voucher را به هر ارز دیجیتال یا پول نقد دیگری تبدیل کرد و خدمات تبادل های آنلاین مانند خدمات اول مانی این تبدیل را انجام می دهند.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صرافی وجود دارد که از خدمات ووچر پرفکت مانی پشتیبانی می کنند و شما می توانید خرید کد خود را از این صرافی ها انجام دهید.

شما با وارد کردن کد ووچر می توانید به هر اندازه و میزان مبلغ که می خواهید به سراسر ج-هان انتقال دهید. انتقال پول با این روش بسیار مطمئن و امن می باشد و به همین دلیل نیز محبوبیت آن نزد افراد روز به روز بیشتر می شود.

بسیاری از افراد بر این باورند که ووچر پرفکت مانی کارمزد دریافت می کند، اما بهتر است بدانید که دریافت آن هیچ گونه هزینه ای نخواهد داشت.

کارمزد پرفکت مانی چقدر است؟

سرمایه گذاری به وسیله ووچر پرفکت مانی در حساب های پرفکت مانی هیچ کارمزدی ندارد و شما می توانید به راحتی و بدون هزینه اضافی، مبلغ ووچر را با وارد کردن کدهایی که قبل تر به آنها اشاره کردیم به حساب خود اضافه کنید.

کد ووچر چیست
ووچر پرفکت مانی چیست

زمانی که قصد دارید یه ووچر جدید ایجاد کنید ملزم به پرداخت کارمزد آن هستید. این کارمزد برای حساب های احراز شده ۰.۵ درصد مبلغ خواهد بود. در صورتی که قبلا حساب پرفکت مانی خود را احراز نکرده باشیدف کارمزد پرداختی ۱.۹ درصد خواهد بود. این کارمزد بعد از ایجادا ووچر از مانده حساب شما کسر خواهد شد.

ووچر پرفکت مانی چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای مهم ووچرها، راحتی در استفاده از آنهاست. در استفاده از یک ووچر پرفکت مانی خبری از رد شدن تراکنش یا تاخیر در انجام آن وجود ندارد. تایید در نقد کردن ووچرها وجود ندارد و بلافاصله بعد از وارد کردن اطلاعات موردنیاز ، منبع به حساب پرفکت مانی شما اضافه خواهد شد.

امنیت پرداخت ها به وسیله ووچرهای پرفکت مانی با پرداخت های عادی پرفکت مانی یکسان است زیرا انتقال به صورت مستقیم انجام می شود و فاکتورهای مخربی در آن وجود ندارد.

از مزایای دیگر ووچرها تاریخ انقضای نامحدود آنهاست. ووچرها تاریخ انقضایی ندارند و هر لحظه می توانید نسبت به نقد کردن آنها اقدام کنید.

می توان به طور خلاصه چند مزایای ووچر پرفکت مانی را این گونه بیان کرد:

 • یکی از این مزایا راحتی استفاده از آن می باشد. در استفاده از یک ووچر پرفکت مانی خبری از رد شدن تراکنش یا تاخیر در انجام آن وجود ندارد.
 • برای نقد کردن ووچرها نیازی به تایید آن نیست و بلافاصله بعد از وارد کردن اطلاعات موردنیاز، مبلغ به حساب پرفکت مانی تان واریز خواهد شد.
 • امنیت در پرداخت ها به وسیله ووچرهای پرفکت مانی با پرداخت های عادی پرفکت مانی برابر است. زیرا انتقال به صورت مستقیم انجام می شود و فاکتورهای مخربی در آن وجود ندارد. بنابراین امنیت آن از جانب شرکت پرفکت مانی انجام می شود.
 • یکی دیگر از مزایای کارت های مجاری ووچر پرفکت مانی، تاریخ انقضای آن است که هیچ تاریخ انقضایی ندارند و هر لحظه می توان نسبت به نقد کردن آنها اقدام کنید.
 • کارمزد کمی که بعد از هر بار تراکنش از حساب افراد کم می شود موجب شده که این ووچرها به ابزاری مناسب برای افرادی بدل شوند که به صورت مداوم پرداخت های ارزی انجام می دهند.

چگونه می توان ووچر پرفکت مانی ایجاد کرد؟

برای ایجاد ووچر پرفکت مانی مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد سیستم پرداخت Perfect Money شوید.
 • وارد قسمت “Withdraw” در حساب خود شوید. برچسب “E-voucher” ظاهر می شود.
 • در صفحه “e-voucher depository”، گزینه خرید را انتخاب کنید.

شاید برای شما نیز این سوال پیش آید که آیا می توان از ووچر پرفکت مانی در سراسر جهان استفاده کرد؟ بله، بیش از ۲۰۰ مبدل مجاز پرفکت مانی در سراسر جهان در دسترس می باشد.

کارمزد کم استفاده از ووچرهای پرفکت مانی موجب شده تا این ووچرها به ابزاری مناسب برای افرادی تبدیل شوند که به صورت مداوم پرداخت های ارزی انجام می دهند.

ووچر پرفکت مانی
کد ووچر پرفکت مانی چیست

تصور کنید که اقدام به سفارش خدماتی نموده اید و مسافر مولتی هستید که به حساب پرفکت مانی خود دسترسی ندارید، ووچر پرفکت مانی امکان پرداخت هزینه مربوط به خدمات پرفکت مانی را برای شما فراهم می کند.

اگر قصد دارید از کسی چیزی را خریداری کنید که به هر علتی نمی خواهد مشخصات حساب پرفکت مانی خود را به شما بدهد یا در اصل فاقد حساب پرفکت مانی است، در اینجا ووچر پرفکت مانی به شما کمک خواهد کرد.

خرید بیت کوین با ووچر پرفکت مانی

.علاوه بر اینکه می توان با ووچر پرفکت مانی کالا خریداری کرد و یا خدمات مختلف دیگر دریافت کرد می توان از آن برای خرید انواع رمزارزها و ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین استفاده کرد. برای خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر باید در ابتدا ووچر پرفکت مانی را خریداری کرد و سپس صرافی های ارائه دهنده ارز دیجیتال مرلجعه کرده و از آنها رمز ارز خریداری کنید.

خرید بیت کوین با روش پرفکت مانی ممکن است هزینه نهایی شما را در مقایسه با روش های دیگر مقداری افزایش دهد پس بهتر است قبل از اقدام به خرید بیت کوین با روش پرداخت پرفکت مانی تمام هزینه ها را حساب کنید تا ضرر نکنید.

خرید کارت شارژ پرفکت مانی

یکی از خدمات پرکاربرد سیستم پرفکت مانی، استفاده و صدور ووچر پرفکت مانی می باشد. ووچر در واقع مانند کارت هدیه و کارت شارژ است که با مبلغی مشخص ساخته می شود و کاربران می توانند با وارد کردن کدهای آن، پرداخت های خود را انجام دهند. همچنین می توانید به راحتی و حتی بدون نیاز به ایجاد حساب در پرفکت مانی، از سایت های مختلف خرید کنید و به پرداخت های اینترنتی بپردازید.

امکان انتقال پول به هر کسی در هر جای دنیا، پرداخت های آنلاین مبل سفارش به صورت امن و امکان نقد کردن آنی ووچرها در تمام صرافی های دنیا موجب شده تا ووچر پرفکت مانی به ابزاری محبوب تبدیل شود.

ووچر پرفکت مانی

مزیت داشتن کارت شارژ ووچر پرفکت مانی

در صورتی که حساب پرفکت مانی دارید، باز هم ووچر پرفکت مانی به کارتان می اید و می توانید به واسطه آن برای اشخاصی که پرفکت مانی ندارند، پول بفرستید. یکی از مزایای داشتن کارت شارژ پرفکت مانی یا به اصطلاح، یک حساب پرفکت مانی این است که شما می توانید تا بی نهایت، ووچر برای خود ایجاد کنید و یا حتی در ازای گرفتن پول از افراد دیگر برای آنها ووچر پرفکت مانی بگیرید.

آیا خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام کلاهبرداری است؟

نمی توان به صورت قطع گفت که این کار کلاهبرداری به حساب می آید. به هرحال برای اینکه بتوانید ووچر پرفکت مانی بخرید باید اطلاعاتی را به سایت بدهید. اما در بسیاری از سایت ها شما را به فروشندگان ووچر معرفی می کنند که این کار به شما این امکان را می دهد تا به بتوانید به صورت مستقیم با فروشندگان ووچر در ارتباط باشید اما بسیاری از این سایت ها نیز کلاهبرداری هستند و باید به نشان HTTPS انها دقت کنید و سپس خرید خود را انجام دهید.

خرید ووچر پرفکت مانی به صورت آنی

برای خرید ووچر پرفکت مانی از اول مانی باید در ابتدا در پنل کاربری اول مانی ثبت نام کنید و سپس مراحل احراز هویت تان را انجام دهید.

حداقل مبل قابل خرید در اول مانی دو دلار می باشد. بعد از ثبت سفارش، سفارش شما به صورت اتوماتیک انجام می شود و از طریق پیامک برایتان ارسال می شود. همچنین می توانید در قسمت ووچرها اطلاعات ووچرتان را مشاهده کنید.

ووچر پرفکت مانی در چه مواردی می تواند به شما کمک کند؟

 • اینکه بتوانید در سراسر دنیا و بدون محدودیت انتقال وجه انجام دهید.
 • اینکه به راحتی و توسط صرافی ها ووچر خود را به ریال تبدیل کنید.
 • اینکه برای پرداخت های آنلاین خود از آن استفاده کنید.
ووچر پرفکت مانی
ووچر پرفکت مانی

خرید ارز دیجیتال با پرفکت مانی

برای خرید ارز دیجیتال با پرفکت مانی باید رمزارز یا ووچر مخصوص را تهیه کنید. سپس در صرافی های طرف حساب یا شریک پرفکت مانی می توانید از این راه رمزارز تهیه کنید. البته راه دیگری نیز وجود دارد. شما می توانید به سادگی در سیستم پرفکت مانی، بیت کوین تهیه یا نگهداری کنید و به واسطه این رمزارز می توان وارد معاملات رمزارز شد. لازم به ذکر است که این روش می تواند کارمزد بالایی داشته باشد.


بیشتر بدانید: مقایسه سیستم پرداخت پرفکت مانی و وب مانی

بیشتر بدانید: نحوه شارژ بروکرفارکس با پرفکت مانی چگونه است؟

بیشتر بدانید: خرید ووچر پرفکت مانی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *