اول مانی
قیمت کوانتوم

قیمت کوانتوم به بیش از ۳۵ دلار رسید که این قیمت بالاترین رکورد در ۳ سال اخیر است زیرا تمرکز این تیم بر حوزه دیفای و استیکینگ باعث جذب کاربران جدیدی شده است.

پس از رالی ۱.۵۱۰ درصدی در سال ۲۰۲۱، قیمت کوانتوم در تاریخ ۷ مه به بالاترین قیمت ۳۵.۷۰ رسیده است. این آلتکوین نسبتا ناشناس که در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد، یک فورک نسخه ۰.۱۳ بیت کوین کور (Bitcoin Core) می باشد، اما همچنین ماشین مجازی اتریوم (EVM) و قابلیت اجرای قرارداد هوشمند را ترکیب می کند.

پس از سقوط بیت کوین تا قیمت ۴۷۵۰۰ دلار در ۲۳ آوریل، کوانتوم در ۴ روز با اصلاح ۵۲% روبه رو شد و قیمت آن به ۱۰ دلار کاهش یافت. با این وجود، در ۵ مه، وضعیت این آلتکوین بهبود یافت و در طول دو روز با ۱۶۰% افزایش، به اوج ۳۵.۷۰ دلار رسید.

قیمت کوانتوم
قیمت کوانتوم

کوانتوم تراکنش های بیت کوین را با قراردادهای هوشمند اتریوم ترکیب می کند

مهم تعرین هدف و در واقع هدف اصلی پلتفرم منبع باز تهیه ابزارهای ساده ای است که هر کسب می تواند با استفاده از آن ضمن حفظ سطح بالایی از امنیت شبکه، برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کند. این پروژه برای جلوگیری از نودهای مخرب، نسخه اثبات سهام (POS) متفاوتی را انتخاب کرد و برای معتبر بودن توکن های استیک شده، تعداد مشخصی بلاک ضروری است.

کوانتوم علاوه بر داشتن پروتکل حاکمیت غیرمتمرکز زنجیره ای، از زبان های برنامه نویسی قرارداد هوشمند ورای Solidid پشتیبانی می کند. هولدرهای توکن به پارامترهای شبکه ای مانند هزینه گس و اندازه بلاک رای می دهند.

در حالی که بلاک چین کوانتوم از سیستم حاکمیت زنجیره ای استفاده می کند، اما فرآیندی خارج از زنجیره نیز برای تایید و مدیریت تغییرات قابل توجه پروتکل دارد. این پروتکل این اواخر بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) را به عنوان حوزه تمرکز شناسایی کرده و گام هایی برای جذب پروژه های جدید برداشته است.

پیشرفت های استیکینگ و پیوت دیفای از دلایل افزایش قیمت کوانتوم

استیکینگ آفلاین در آگوست سال ۲۰۲۰ اجرا شد و در حال حاضر بیشتر از نیمی از فعالیت های استیکینک در بلاک چین کوئانتوم را شامل می شود. سرمایه گذارانی که قصد ندارند نودهای خود را مدیریت کنند، می توانند برای کوین های خود تفویض اختیار کنند.

در تاریخ ۱۷ مارس، ولیونتورک (Value Network) اعلام کرد که می خواهد به دلیل ازدحام شبکه و همچنین هزینه های بالا از اتریوم مهاجرت کند. این شرکت در حال حاضر به سمت قرارداد هوشمند کوانتوم و پلتفرم DApp در حال انتقال می باشد و برای تسریع در انتقال، کمک هزینه توسعه دریافت کرده است.

در تاریخ ۳۱ مارس، بنیانگذار ارز کوانتوم، پاتریک دای بیالن کرد که این پروتکل تلاش می کند تا قراردادهای هوشمندی برای فایل کوین (FIL) را از طریق شبکه کوانتوم فعال کند.

شبکه در ۳۰ آوریل از طریق هارد فورک از یک میانگین بلاک ۱۲۸ ثانیه ای به میانگین بلاک ۳۲ ثانیه ای انتقال یافت. میانگین ۴ هفته ای که برای معتبر شدن استیکر متوسط لازم بود اکنون به یک هفته کاهش یافته است.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: نقد شدن ۹.۲ میلیارد دلار با کاهش قیمت بیت کوین

بیشتر بدانید: اتریوم رکورد زد | اتریوم به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید

بیشتر بدانید: اتریوم در آستانه نزدیک شدن به ۳۰ دارایی جهان

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *