اول مانی

۳۰ میلیون دلار جریمه برای پلتفرم رابینهود به علت نقص قوانین

دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک (DFS)، روز سه شنبه اعلام کرد؛ پلتفرم معاملات رمزارزی رابینهود (Robinhood) جریمه ای ۳۰ میلیون دلاری به ایالت نیویورک به خاطر نقص قوانین در خصوص تعهدات و امنیت سایبری در زمینه های رعایت طبقه بندی اطلاعات محرمانه بانکی و اقدامات ضد پولشویی (BSA/AML) پرداخت خواهد کرد.

DFS در ادامه تشریح کرد، عدم رعایت این موارد باعث به نقص مقررات ارزهای دیجیتال، مقررات انتقال پول، مقررات نظارت بر تراکنش ها و مقررات امنیت سایبری این دپارتمان شده است.

سرپرست خدمات مالی آدرین ای. هریس (Adrienne A. Harris) اظهار داشت:

پلتفرم معاملات ارز دیجیتال رابینهود؛ با رشد تجارت خود نتوانست سرمایه گذاری لازم را برای منابع مناسب و توجه به گسترش و حفظ فرهنگ انطباق با قوانین انجام دهد؛ در اصل این شکستی است که باعث به نقص چشمگیر مقررات ضد پولشویی و امنیت سایبری وزارتخانه شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

همه این کاستی ها ناشی از آن چیزی است که دپارتمان امورمالی هم متوجه آن شد و عبارت است از کاستی های چشمگیری در مدیریت و نظارت بر برنامه های انطباق رابین هود، از جمله عدم پرورش و حفظ فرهنگ کافی انطباق با قوانین بوده است.

علاوه بر جریمه ۳۰ میلیون دلاری، رابینهود ملزم به حفظ یک مشاور مستقل است که ارزیابی جامعی از مطابقت آن با مقررات DFS انجام دهد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: FTX قصد خرید اپلیکیشن محبوب Robinhood را دارد!

بیشتر بدانید: خریداری شرکت Ziglu توسط پلتفرم Robinhood

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *