اول مانی

افزایش ۵ میلیارد دلاری فروش املاک در متاورس تا سال ۲۰۲۶

همانگونه که متاورس به دنیایی زنده تر و ملموس تر تبدیل می شود، افراد بیشتری علاقه مند خواهند شد که قسمتی از این اکوسیستم اجتماعی شوند؛ بازار املاک در متاورس هم (Metaverse) متاثر از این محبوبیت است؛ یک مطالعه جدید توسط Technavio، یک شرکت تحقیقاتی بازار جهانی، رشد تصاعدی در ارزش این بازار را پیش بینی می کند.

این گزارش که سایر عوامل مرتبط با این بازار جدید را هم بررسی می کند، تخمین می زند که ارزش املاک متاورس تا سال ۲۰۲۶ (۱۴۰۵) به میزان ۵.۳۶ میلیارد دلار رشد خواهد کرد؛ البته این رشد توسط دو عامل تقویت می شود؛ دلیل اول این است که متاورس به تدریج به سوی یک تجربه واقعیت ترکیبی تر حرکت می کند و ارزش بیشتری به پلتفرم هایی می دهد که کاربران می توانند در آن ها زندگی کرده و برای اهداف متنوع برنامه کاربردی خاصی، آغاز به رمزگشایی در طول مسیر کنند.

دلیل دوم به محبوبیت ارزهای دیجیتال مربوط می شود، که خرید این نوع ملک را برای فروش یا اجاره آسان تر کرده و به صاحبان آن امکان می دهد درآمد انفعالی به دست آورند.

چالش های بازار و رهبران منطقه ای

با این حال، همه چیز برای بازار مجازی املاک و مستغلات خوب نیست؛ متاورس اکنون یک مسئله جدید است که هنوز باید جایگاه خود را پیدا کند، زیرا با بازار واقعی املاک و مستغلات بسیار متفاوت است؛ هر زمین مجازی بسته به عوامل متعددی که مورد به مورد متفاوت است؛ قیمت خاص خود را خواهد داشت.

در این گزارش آمده است:

قیمت زمین مجازی از الگوی قیمت گذاری دنیای فیزیکی پیروی نمی کند؛ به همین دلیل، ارزش دارایی های دیجیتال، از جمله املاک و مستغلات متاورس، اساسا به شیوه درک خریداران از قیمت خود بستگی دارد و در نتیجه باعث نوسانات می شود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: راه اندازی سازمان غیرمتمرکز خودگردان برای توسعه متاورس

بیشتر بدانید: برنامه رشد ۵۲ میلیاردی شانگهای تا سال ۲۰۲۵ در عرصه متاورس

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *