اول مانی

۵۴۵ حساب رمزارزی در ایران مسدود شدند

وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای اعلام کرد حساب های بانکی ۵۴۵ نفر از عوامل غیرمجاز ارز دیجیتال را در سطح کشور شناسایی و مسدود کرده است.

به گزارش اول مانی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با رصد و رهگیری های اطلاعاتی این وزارتخانه، ضمن اشراف بر شبکه دلالان غیرمجاز ارزی، معاملات پنهان و مشکوک ارزی و رمزارز کشور، با همکاری بانک مرکزی و با دستور مقام قضائی، حساب های بانکی ۵۴۵ نفر از عوامل غیرمجاز ارزی در سطح کشور شناسایی و مسدود شدند.

با اجرای طرح برخورد با عوامل داد و ستد غیرمجاز ارزی در مدت اخیر، ۹۲۱۹ فقره حساب بانکی با گردش بیشتر از ۶۰۰ هزار میلیارد ریال از این عناصر در سطح کشور مسدود گردید.

وزارت اطلاعات ضمن اعلام پایش دقیق و مستمر فعالیت های غیرقانونی ارزی و غیرمجاز رمزارز، به مردم شریف ایران اطمینان می دهد که علاوه بر رهگیری و برخورد با عاملین التهاب در بازار ارز، همزمان و همراه با اجرای کامل اقدام ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، اجازه سوء استفاده از فضای معاملات غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی را نخواهد داد و از هیچ تلاشی برای حفظ آرامش و ثبات بازارهای مرتبط با معیشت مردم دریغ نخواهد کرد.

پیش از این آذر پارسال مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات اعلام کرد این وزارتخانه، حساب های بانکی بیشتر از ۷۰۰ نفر از فعالان غیرمجاز ارز دیجیتال را در سطح کشور شناسایی و مسدود کرده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: پرداخت با رمزارزها خط قرمز قوانین کشور ایران است

بیشتر بدانید: صرافی Gate.io ارائه خدمات به ایرانی ها را متوقف می کند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *