اول مانی

۸۴ درصد اختراعات ثبت شده بلاک چین برای چین است!

پیشرفت فناوری بلاک چین در کشور چین پس از سال ۲۰۱۹ شروع شد، زمانی که رئیس جمهور شی جین پینگ از غول های فناوری چین خواست تا به رهبران صنعت در فناوری نوپا بلاک چین تبدیل شوند؛ براساس آخرین داده های به اشتراک گذاشته شده توسط مقامات دولتی چین، ۸۴ درصد از کل اختراعات بلاک چین ثبت شده در سرتاسر جهان متعلق به کشور چین است.

چین از بازار ارزهای دیجیتال فاصله گرفته است؛ با این حال، دولت پکن از فناوری بلاک چین حمایت کرده است؛ این کشور در طول سال ها، استفاده از فناوری بلاک چین را به صورت فعال ترویج کرده است؛ بنابراین درصد بالای وجود پتنت های بلاک چین در چین تعجب آور نیست.

رئیس جمهور شی جین پینگ همچنین نقش کلیدی در ترویج فناوری نوپای بلاک چین ایفا کرده است؛ در سال ۲۰۱۹، رئیس جمهور از شهروندان، شرکت های فناوری و ذینفعان اکوسیستم خواست تا فعالانه در این فناوری نوپا شرکت کرده و نوآوری ایجاد کنند، زیرا این فناوری نقشی کلیدی در آینده صنعتی بعدی خواهد داشت.

شرکت های چینی ۴۴۳۵ پتنت بلاک چین را ظرف یک سال پس از تایید رئیس جمهور شی جین پینگ در صنعت بلاک چین ثبت کرده اند؛ براساس مطالعه دیگری، چین از سال ۲۰۱۵ تا ژوئن ۲۰۲۱ تقریبا ۶۰% از درخواست های ثبت اختراع بلاک چین را در اختیار داشت و پس از آن ایالات متحده و کره جنوبی قرار دارند.

این رقم روز سه شنبه توسط وانگ جیانوی، معاون وزارت صنعت و فناوری اطلاعات منتشر شد.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، در حالی که چین بیشترین تعداد درخواست های ثبت اختراع بلاک چین را به خود مختص داده است، نرخ تایید به صورت چشمگیری پایین است و تنها ۱۹ درصد از کل درخواست های ثبت شده تایید شده است.

نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که چین در تمرکززدایی چندان موفق عمل نکرده است، این اصلی است که فناوری بلاک چین بر آن استوار است.

این امر در گسترش یوان دیجیتال کشور مشهور بود، جایی که بانک مرکزی ارز ملی دیجیتال را بر روی نسخه مدیریت شده یک بلاک چین با کنترل کامل بر عملکرد آن به جای استفاده از رویکرد شبکه توزیع شده توسعه داد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ارتقای تاریخی بلاک چین اتریوم تا دقایقی دیگر انجام خواهد شد

بیشتر بدانید: فعال ترین سرمایه گذار در رمزارزها و بلاک چین سامسونگ است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *