اول مانی

ارزهای رمزپایه چیز جدیدی نیستند و بیشتر از یک دهه است که در بازار هستند و به عنوان یک روش پرداخت مناسب، به جمع ارزهای فیات پیوستند. با وجود تمام مزایایی که این نوع ارزها در برابر ارزهای چاپی که دولت ارائه می دهد افراد زیادی حاضر به آزمایش آنها نیستند. اما می دانید چرا؟ با اینکه پاسخ دقیقی درباره این سوال وجود ندارد اما یکی از دلایل مهم، باورهای غلط پیرامون ارزهای رمز پایه و فناوری زیربنایی آنها، بلاکچین می باشد.

بیت کوین

بیت کوین ناشناس است:

bitcoin بیشتر به صورت ناشناس توصیف می شود زیرا زیرا جابه جایی وجوه بدون ارائه اطلاعات شخصی امکان پذیر است که می توان گفت این مورد کاملا درست نیست. هر معامله ای در زنجیره بلوک در یک کیف پول ذخیره می شود. اگر آدرس آن با هویت شما مرتبط است، در معرض آن هستید. ابزارهای پیچیده دیگری نیز وجود دارد توسط نهادهای دولتی و مالی برای ردیابی هویت استفاده می شود و پزشکی قانونی بلاکچین را برای فعالیت های غیرقانونی فراهم می کند.

بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد:

به قول یکی از با نفوذترین سرمایه گذاران جهان، این ایده که بیت کوین ارزش ذاتی زیادی دارد، تنها یک شوخی است. می توان گفت که تقریبا هیچ چیز در دنیای تجرات و پول ارزش ندارد. ارزش پول فیات، صادر شده توسط کشورها و عمدتا به حمایت های تعیین شده توسط دولت ها بستگی دارد. بیت کوین برخلاف دلار و یا یورو، عرضه محدودی دارد که مطمئنا به راحتی قابل دستکاری نیست.

سوالی که ممکن است برای همه پیش بیاید این است که آیا بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده در واقع با ویژگی های پول سازگار هستند:

  • مقبولیت: پول باید توسط بیشتر مردم پذیرفته شود. شما می توانید ارزهای رمز پایه را در سراسر جهان خرج کنید
  • کمبود: برای اینکه ارز ارزش داشته باشد باید محدود شود. تنها ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می شود که این به این معنی است که عرضه در واقع محدود می باشد.
  • قابل تعویض: شما می توانید سایر ارزهای رمز پایه را با دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس و غیره مبادله کنید.
  • قابلیت انتقال: بلاکچین می تواند ارزهای رمز پایه را در سریع ترین زمان و ارزان ترین راه برای ارسال و دریافت پول در سطح بین المللی تبدیل می کند.
  • ماندگاری: ارزهای رمز پایه می تواند در شبکه های غیرمتمرکز ذخیره شوند که طول عمر آنها را تا زمانی که این شبکه ها فعال باشند تضمین می کند.

بیشتر بدانید: از بیت کوین چه می دانید؟

bitcoin

بیت کوین غیرقانونی است:

آیا مجرمین از ارزهای خاصی استفاده می کنند؟ این که رمزنگاری ارتباط زیادی با معاملات غیر قانونی دارد درست است.در یک مثال ساده می توان گفت یک معامله انجام شده در استرالیا نشان داده که ۴۶% از معاملات بیت کوین درگیر فعالیت های غیرقانونی است.اما این به این معنی نیست که تنها از آن برای معاملات غیرقانونی استفاده شده است. برای معاملات غیرقانونی می توان از هر ارز دیگری استفاده کرد.

bitcoin را می توان خاموش کرد:

از آنجا که ارزهای رمز پایه در شبکه های غیرمتمرکز میزبانی می شوند و هیچ شخصی نمی تواند آن را از بین ببرد. تنها راهی که می تواند اتفاق بیفتد این است که تمام زیرساخت اینترنت خاموش شود.

بیت کوین بلاک چین است:

بیت کوین مانند هر ارز رمزنگاری دیگر با فناوری بلاکچین اجرا می شود. البته بهتر است بدانید که بلاکچین همان بیت کوین نیست. بلاکچین یک فناوری دفتر توزیع شده است که در بسیاری از صنایع استفاده می شود. همچنین بلاکچین اجازه می دهد تا اطلاعات در یک پایگاه داده غیرمتمرکز ذخیره شود.

بیت کوین جایگزین پول فیات می شود:

زمانی همه فکر می کردند که تلویزیون رادیو را از میدان خارج می کند. همچنین پیش بینی می شد که دلار آمریکا نیز جایگزین طلا می شود. اکنون گفته می شود که ارزهای رمزپایه جایگزینی برای پول فیات هستند. در واقع ارزهای فیات به این زودی به جایی نمی رسد و امروزه پرداخت با ارزهای رمزپایه یک تجربه یکپارچه است. می توانید آنها را در یک کارت جهانی ارز رمزنگاری شده بارگیری کنید یا مستقیما در یک صرافی دیجیتال پول نقد کنید. البته بیشتر مردم در سراسر جهان هنوز هم به پول سنتی کاغذی اعتماد می کنند.بیشتر بدانید: خرید ووچر پرفکت مانی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *