اول مانی

یک سرمایه گذار کره ای از صرافی Upbit شکایت کرد

خبرگزاری جونگانگ دیلی کره روز دوشنبه گزارش داد که Dunamu، شرکتی که صرافی رمزارزی Upbit کره جنوبی را اداره می کند، توسط یک سرمایه گذار رمزارزی، مردی ۵۰ ساله، مورد شکایت قرار گرفته است.

این سرمایه گذار ادعا کرد که آپ بیت پردازش عملیات برداشت رمزارزهای وی را از صرافی، قبل از سقوط Terra به تاخیر انداخت و منجر به ضرر مالی ۱۵۶ میلیون وون (۱۱۲.۴۷۷ دلاری) به او شد.

شایان ذکر است که آپ بیت یکی از بزرگ ترین صرافی های رمزنگاری در کره جنوبی است.

شکایتی که هفته قبل به دادگاه منطقه مرکزی سئول ارائه شد، توضیح می دهد که سرمایه گذار در ۲۴ مارس (۴ فروردین) تلاش کرد تا ۱۳۱۰ سکه لونا را از کیف پول رمزارزی آپ بیت خود به کیف پولی که در بایننس در اختیار دارد، انتقال دهد تا سکه ها را با دونگ ویتنامی مبادله کند؛ در آن تاریخ، قیمت لونا که در حال حاضر لونا کلاسیک نامیده می شود، نزدیک ۹۲.۷۹ دلار به ازای هر سکه بوده است.

بایننس روز بعد به این سرمایه گذار اطلاع داد که سکه هایش به دلیل مشکل در فرآیند انتقال بازگردانده شده است؛ با این حال، سکه ها در کیف پول Upbit او نیز ظاهر نمی شدند؛ پس از بررسی های زیاد، آپ بیت به او گفت که سکه های او به صورت تصادفی در کیف پول رمزارزی خود آپ بیت سپرده شده است و بازگشت آنها توسط رویه های تایید حساب که توسط قانون تعیین شده است متوقف شده اند.

در کره جنوبی، قانون گزارش و استفاده از بعضی اطلاعات تراکنش های مالی اصلاح شد تا تاییدی بر قانون گروه ویژه اقدام مالی (FATF) باشد، این اصلاحیه در ۲۵ مارس (۵ فروردین) اجرایی شد و ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال (VASPs) در کره جنوبی را ملزم کرد تا اطلاعات فرستنده و گیرنده تراکنش های رمزارزی را تایید کنند.

وکیل سرمایه گذار توضیح داد که موکل او ۲۷ بار از Upbit پرسیده است که سکه های لونا او چه زمانی به کیف پولش بازگردانده می شوند:

هر بار، صرافی به او می گفت که بازگشت سکه ها در حال پردازش است.

دونامو به این نشریه گفت که این شرکت در حال بررسی جزئیات این شکایت است؛ با این حال، شرایط خدمات Upbit بیان می کند که شرکت مسئولیتی در قبال ضرر و زیان سرمایه گذاران در نتیجه رعایت مقررات صرافی ندارد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: گسترش تلاش های کره جنوبی برای تنظیم مقررات متاورس

بیشتر بدانید: راه اندازی نخستین مرحله از “Metaverse Seoul” در کره

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *