اول مانی

استفاده ایتالیا از بلاک چین Algorand

الگورند (Algorand) به عنوان بلاک چین عمومی برای پشتیبانی از پلفترم ضمانت نامه های دیجیتال نوآورانه ایتالیا برای استفاده در صنعت بانک و بیمه انتخاب شده است.

براساس گفته الگورند، این نخستین باری است که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از فناوری بلاک چین برای ضمانت نامه های بانکی و بیمه ای استفاده می کند.

ضمانت نامه بانکی زمانی است که یک موسسه وام دهنده قول می دهد در صورت عدم پرداخت وام توسط وام گیرنده، زیان خود را پوشش دهد؛ این جایگزینی برای ارائه اوراق قرضه امنیتی یا سپرده به یک تامین کننده یا فروشنده است؛ ضمانت نامه بیمه مشابه است اما توسط یک شرکت بیمه به جای بانک ارائه می شود.

انتظار می رود که این پلتفرم در ابتدای سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود.

الگورند می گوید که فناوری بلاک چین به دلیل تراکنش های سریع، کارآمد، کن هزینه و مقیاس پذیر و همچنین توانایی آن در مقابله با کلاهبرداری، برای پلتفرم ضمانت نامه های دیجیتال ایده آل است.

فدریکو راجولا، پروفسور CETIF، گفت که آنها Algorand را به دلیل “سطح بی نظیر نوآوری” آن در میان فناوری های دفتر کل دیجیتال بدون مجوز و “رهبری در پایداری” انتخاب کردند و افزود:

هدف ما این است که به ایتالیا کمک کنیم نه تنها از تاثیر اقتصادی کووید-۱۹ بهبود یابد، بلکه از طریق نوآوری و رهبری برتری یابد؛ ما معتقدیم که این پلت فرم ها می توانند و به طور چشمگیری به پایداری رقابتی کشور به نفع همه کمک کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: مشارکت Flare با Algorand برای ایجاد پلی با بیت کوین

بیشتر بدانید: خروج ۳.۶ میلیارد دلار سرمایه از صرافی بایننس در ۷ روز گذشته

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *