اول مانی

راه اندازی اولین مرکز استخراج بیت کوین با انرژی هسته ای

به گزارش ورلد نوکلیر نیوز، نخستین مرکز مبتنی بر انرژی هسته ای در ایالات متحده بتازگی تکمیل شده است که انتظار می رود میزبان خدمات استخراج بیت کوین باشد.

کومولوس دیتا، یک شرکت سازنده مرکز داده های کربن صفر، مرکز پاور شل را به عنوان نخستین مرکز داده خود راه اندازی کرد که از انرژی یک نیروگاه هسته ای ۲.۵ گیگاواتی استفاده می کند.

این مرکز داده ۴۸ مگاواتی بصورت مستقیم به نیروگاه هسته ای سوسکوهانا در شمال شرقی پنسیلوانیا متصل است و انتظار می رود که میزبان خدمات استخراج بیت کوین (BTC) و محاسبات ابری باشد.

الکس هرناندز، مدیرعامل کومولوس دیتا و تالن انرژی، در مورد این توسعه اظهار داشت:

پردیس مرکز داده گل سرسبد ما Cumulus Susquehanna برای استقبال از اولین مستاجر خود و شروع عملیات تجاری در سال جاری قرار دارد؛ ما مشتاقانه منتظر پیشبرد ماموریت خود برای حل “معضل سه‌گانه” انرژی هستیم، که آن را به‌عنوان افزایش سریع تقاضای مصرف‌کننده برای برق بدون کربن، کم‌هزینه و قابل اعتماد مشتریان مرکز داده تعریف می‌کنیم.

علاوه بر این، در بالای این پوسته ۴۸ مگاواتی، دو پوسته دیگر در مرحله توسعه پیشرفته در فاز ۱ پروژه با ظرفیت کل برنامه ریزی شده برای پردیس ۴۷۵ مگاوات هستند؛ کومولوس دیتا همچنین ۱۸ سایت Talen Energy را با پتانسیل مراکز داده که مستقیما به نیروگاه متصل هستند شناسایی کرده بود.

توسعه تاسیسات استخراج بیت کوین با کربن صفر به نام Nautilus Cryptomine در محوطه دانشگاه برای اولین بار در آگوست ۲۰۲۱ اعلام شد، زمانی که Talen Energy قراردادی را برای سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت استخراج ارز دیجیتال TeraWulf در ایالات متحده امضا کرد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: استخراج مخفیانه ۲۰ بیت کوین توسط مرکز انرژی Sioux!

بیشتر بدانید: تغیر نام شرکت استخراج رایوت بلاک چین به (رایوت پلتفرمز)

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *