اول مانی

انیموکا ۲۵۶ اتر سرقت شده را درNFT‌ به کاربران پرداخت می کند

شرکت بازی سازی و سرمایه گذاری ریسک پذیر، Animoca Branda، ساکن در هنگ کنگ و استودیو Blowfish به کاربران قول داده‌اند ۲۵۶ اتر ( معادل ۱.۱ میلیون دلار آمریکا) را که در فروش تقلبی NFT در Discord به سرقت رفته است، باز پرداخت کنند.

رویداد تقلبی ایجاد NFT تقریبا در ساعت ۳ بامداد به وقت شرقی استرالیا در ۲۸ آبان در سرور Phantom Galaxies Discord رخ داد. در طول حدود سه ساعت شاهد ۱۵۷۱ تراکنش ایجاد (mint) جعلی بود.

Phantom Galaxies یک بازی استرالیایی است که توسط Blowfish Studios ساخته شده است. سرور Phantom Galaxies تعداد ۹۴۰۰۰ عضو در دیسکورد دارد.

در یک اتفاق رایج در Discord، هکرها با استفاده از یک ربات بدافزاری که احراز هویت دو مرحله‌ای حساب ادمین را به خطر می اندازد، کنترل سرور رسمی Phantom Galaxies را به دست آوردند. پس از کنترل سرور Discord، هکرها تمام حساب های کارکنان، مشاوران ومدیران انجمن را ممنوع کردند.

سپس هکرها آغازبه ارسال اطلاعیه‌هایی کردند که ادعا می‌کردند بازی در حال راه اندازی یک رویداد شگفت انگیز فوری NFT است. کاربران به سوی یک ( پلتفرم ایجاد NFT فانتوم گلکسی‌ها) فریبنده هدایت شدند که از کاربرهای ۰.۱ اتر دریافت می‌کرد.

رئیس انیموکا برندز (Animoca Branda)، Yat Siu، در یک توئیت در ساعت ۴ صبح روز ۲۸ آبان، درباره ایجاد تقلبی NFT هشدار داد.

در ساعت ۵:۲۲ صبح، او توئیت دیگری را انتشار داد و گفت که مشتریان آسیب دیده “به صورت مناسب غرامت خواهند گرفت” این مسئله در انتشار ۳ آذر از انیموکا تایید شد، که بیان کرد جزئیات مربوط به غرامت به زودی اعلام خواهد شد.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: امکان واریز اتریوم با استفاده از شبکه آربیتروم در صرافی بایننس

بیشتر بدانید: رسیدن میزان TVL لایه دوم اتریوم به سقف تاریخی جدید

بیشتر بدانید: افزایش لوپرینگ همزمان با شکوفایی ZK-Rollup اتریوم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *