اول مانی

آمادگی کانون صرافان برای معامله ارزهای دیجیتال در صرافی ها

شاهین چراغی، عضو کانون صرافان ایران، گفته است که بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر دستورالعملی در خصوص ارزهای دیجیتال منتشر نکرده است.

بعد از چندین سال بررسی برای قانون گذاری در عرصه ارزهای دیجیتال، جدیدا براساس هماهنگی میان بانک مرکزی و وزارت صمت، از رمزارزها می توان برای واردات استفاده کرد که احتمالا آیین نامه آن هفته آینده اعلام خواهد شد.

البته مطابق اعلام بانک مرکزی مبادله و خرید و فروش رمزارزها به عنوان سرمایه گذاری ممنوع است اما افرادی که مجوز قانونی امکان استخراج رمزارز از وزارت صمت و وزارت نیرو دارند، می توانند از رمزارز استخراج شده برای واردات استفاده کنند.

در این جهت کانون صرافان به عنوان بازوی اجرایی بانک مرکزی آمادگی دارد از رمزارزها استخراج شده برای تسهیل در واردات کشور استفاده کند.

شاهین چراغی گفت:

کانون صرافان هم اعلام آمادگی کرده تا ارزهای دیجیتال در صرافی ها مورد معامله قرار بگیرند، اما هنوز مشخص نیست که چه افرادی می توانند ارز دیجیتال بفروشند و خرید و فروش باید در چه پلتفرمی انجام شود.

چراغی تاکید کرده است که اگر قسمتی از بازار ارزهای دیجیتال را فعال کنیم و قسمتی دیگر را ممنوع، در عمل بازاری خارج از بازار رسمی صرافی های ایجاد کرده ایم.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ماینرهای قانونی رمزارزهای خود را برای واردات آماده کنند

بیشتر بدانید: ثبت اولین سفارش واردات کالا در ایران به وسیله رمزارزها

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *