اول مانی

تصویب مصوبه قانونی ارزهای دیجیتال تا چند روز دیگر در دولت

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد گفته است مصوبه ای در ستاد اقتصادی دولت مطرح شده است که تا چند روز دیگر تصویب خواهد شد و با این کار برای نخستین بار قاعده گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال صورت خواهد گرفت.

به گزارش اول مانی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، خاندوزی جدیدا در گفت و گو با یک برنامه رادیویی و در رابطه با پرداخت مالیات از سوی فعالان عرصه ارزهای دیجیتال گفته است:

فردی که در یک سال ۱.۰۰۰ میلیارد تومان پول به حسابش آمده بود اما یک ریال مالیات نداده بود؛ بررسی کردیم و دیدیم این شخص در عرصه رمزارزها فعال است؛ یک صدم این درآمد را کارآفرینان و تولید کنندگان با کلی زحمت به دست می آورند؛ اما این افراد به آسانی این درآمد ها را بدون پرداخت مالیات به دست می آورند.

خاندوزی یکی از موانع شکل گیری جمهوری اقتصادی را تعارض منافع عنوان کرد و گفت:

دولت باید بتواند نقش تسهیل گر را ایفا کند؛ تعارض منافع قسمت مهمی از کارها بود که انجام شد؛ سعی کردیم با تسهیل صدور مجوزها جاده را برای مردم هموار کنیم؛ بازرسی برای این کار گذاشتیم و همکارانم در زمینه مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار با مدیران همه دستگاه ها جلسه می گذاشتند و تلاش شد با تسهیل مقررات، ضوابط صدور مجوز هم تسهیل شود؛ برداشت ما این است که با این سیاست ها اجزای یک مجموعه را تکمیل کنیم.

وی تاکید کرد:

تلاش این بوده است که فضای جدید هم ایجاد کنیم؛ همین رمزارز فضای بدی نیست و اتفاقا موقعیت مناسبی است و به جای اینکه فقط بگوییم کسب و کار یعنی کارهایی که قدیمی ها انجام می دادند، باید سازوکاری برای کسب و کارهای جدید فراهم کنیم.

وزیر اقتصاد گفت:

یک قدم مهم را امسال پشت سر گذاشتم و آن این بوده است که تا پیش از این بعضی نهادهایی کلا مخالف رمزارز بودند و ما توانستیم آنها را قانع کنیم مبنی بر اینکه اینها را باید هدایت و بر آنها نظارت کرد؛ اگر رمزارزها در خدمت تجارت خارجی قرار گرفتند و نیازی به ارز نبود، باید دست آن فعال اقتصادی را ببوسیم.

خاندوزی در پایان اضافه کرد:

مصوبه ای در ستاد اقتصادی دولت داشته ایم که تا چند روز آینده در هیئت دولت تصویب خواهد شد و قاعده گذاری برای نخستین بار در زمینه رمزارز انجام خواهد شد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ماینرهای قانونی رمزارزهای خود را برای واردات آماده کنند

بیشتر بدانید: ثبت اولین سفارش واردات کالا در ایران به وسیله رمزارزها

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *