اول مانی

تمدید ممنوعیت فعالیت ماینرها در ایران

سید مهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به علی رسولیان، رئیس هیت‌عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، اعلام کرد که به خاطر کمبود برق در کشور، فعالیت استخراج کنندگان ارزدیجیتال تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش اول مانی و به نقل از راه پرداخت، در صورتی که استخراج کنندگان مجاز ارزدیجیتال در ایران امیدوار بودند که بتوانند پس از ممنوعیت‌های استخراج تا پایان شهریور به کار خود در نیمه دوم سال ادامه دهند، اما حالا خبر می رسد که محدودیت ها ادامه دارد و به دلیل مشکلات کمبود برق، استخراج کنندگان کماکان نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

خرداد ماه امسال بود که حسن روحانی رئیس جمهور وقت، به دلیل کمبود انرژی و مدیریت قطعی های مکرر برق، فعالیت استخراج کنندگان ارزدیجیتال را تا پایان شهریور ماه ممنوع اعلام کرده بود، اما تداوم شرایط تاریخ ذکر شده را برای استخراج کنندگان مجاز تمدید کرد.

در همین جهت سیدمهدی نیازی، معاون طرح و برنامه وزارت صمت، در نامه‌ای به علی رسولیان، رئیس هیئت عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ممنوعیت فعالیت استخراج کنندگان ارزدیجیتال را تا اطلاع ثانوی به خاطر مشکلات کمبود برق اعلام کرد. در این نامه همچنین تاکید شده است برای افرادی که در آستانه دریافت مجوز استخراج ارزدیجیتال هستند هم فعلا این فرایند متوقف می شود.

او همچنین در راستای حمایت از حقوق فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده خطاب به علی رسولیان نوشت:

فعالان این عرصه به دلیل شرایط غیرارادی دچار محدودیت شده‌اند، به همین دلیل لازم است تا زمان تعیین تکلیف فعالیت استخراج ارزدیجیتال، شرکت شهرک های صنعتی استان ها در امهال، شیوه پرداخت اقساط و وصول چک های بهره برداران از اعمال شرایط سخت‌گیرانه خودداری کند.

ارزدیجیتال
تمدید ممنوعیت فعالیت ماینرها

در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: آیا خرید ارزهای دیجیتال در ایران قانونی است؟

بیشتر بدانید: اسحاق جهانگیری: فعالیت ماینرهای مجاز باید متوقف شوند

بیشتر بدانید: بورس تهران از طریق ماینرها ۳ بیت کوین استخراج کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *