اول مانی

بایننس استیبل کوین USDC را حذف کرد

براساس اطلاعیه ای که روز دوشنبه منتشر شد؛ صرافی ارز دیجیتال بایننس در نظر دارد تا دومین استیبل کوین دلاری جهان (USDC) را که یک توکن وابسته به دلار آمریکا و صادر شده توسط شرکت Centre است را حذف نماید؛ بایننس توضیح داد که می خواهد در صورت عدم برداشت وجوه توسط کاربران تا ۷ مهر ماه، وجوه مانده در قالب این استیبل کوین را به صورت خودکار به BUSD تبدیل کند.

صرافی بایننس در بیانیه ای در روز ۱۴ شهریور اعلام کرد:

به منظور افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران، بایننس تبدیل خودکار BUSD را برای موجودی های کاربران و سپرده های جدید استیبل کوین های USDP ،USDC و TUSD با نسبت ۱.۱ معرفی می کند.

سپس در این اطلاعیه آمده است که بایننس در حال حذف چند جفت معاملاتی دیگر در قسمت معاملات آنی هم می باشد.

این جفت ها قبل از مهلت تبدیل خودکار در ۲۹ سپتامبر حذف خواهند شد و سه روز قبل از حذف آن ها، معاملات آن ها هم متوقف خواهند شد.

بایننس در تاریخ ۲۰۲۲/۰۹/۲۶ (۴ مهر ماه) ساعت ۰۳:۰۰ به وقت محلی جفت های معاملاتی اسپات زیر را حذف و معامله را متوقف می کند:

USDC/BUSD ،USDC/USDT ،USDP/BUSD ،USDP/USDT ،TUSD/BUSD ،TUSD/USDT.

بعضی از افراد در شبکه های اجتماعی از این اقدام انتقاد کردند و بعضی دیگر این تصمیم را تحسین کردند؛ تعداد زیادی از افراد دیگر سوال کردند که چرا بایننس این تصمیم را گرفته است؛ بایننس علاوه بر اینکه بزرگ ترین صرافی رمزارزی از نظر حجم معاملات است، صادر کننده سومین استیبل کوین بزرگ، BUSD هم است، دارایی رمزارزی وابسته به دلار ارزش بازاری در نزدیک ۱۹.۴۴ میلیارد دلار را دارد.

ارزش بازار USDC امروز ۵۱.۸۹ میلیارد دلار است که کمی کمتر از ارزش بازار تتر (USDT) در حدود ۶۷.۵۹ میلیارد دلار است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: متوقف شدن واریز و برداشت اتر و رپد اتر در صرافی بایننس

بیشتر بدانید: پشتیبانی صرافی بایننس آمریکا از Staking کاردانو

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *