اول مانی

نمایش صلیب مرگ بیت کوین (BTC)

بیت کوین در راهی قرار دارد که یک شاخص فنی شوم به نام (صلیب مرگ) را در اواخر هفته به نمایش گذاشته است.

این شاخص نزولی وقتی رخ می دهد که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه می رسد، که نشان دهنده تغییر قاطع صعودی به نزولی در احساسات بازار است.

BTC

BTC اکنون پس از سقوط به زیر ۴۰۰۰۰ دلار در روز دوشنبه، در صرافی Bitstamp، با قیمت ۴۲۸۷۰ دلار در حال تغییر است.

با این حال، تحلیلگران مدعی شدند که صلیب مرگ با این صدای ترسناک، یک شاخص عقب مانده است، زیرا صرفا عملکرد گذشته ارزدیجیتال را منعکس می کند.

Mati Greenspan، بنیانگذار Quantum Economics، به بلومبرگ گفت که تقریبا کل مرگ‌های قبلی طبق تحلیل او به خرید فرصت ها ختم شده است:

بعضی افراد می گویند که این نزولی است، اما برای بیت کوین، تقریبا کل صلیب های مرگ قبلی یا صلیب های طلایی، فرصت خوبی برای خرید هستند.

بیت کوین در ماه خرداد، یک صلیب مرگ ثبت کرد، تنها چند روز قبل از اینکه این ارزدیجیتال بع پایین ترین سطح محلی، یعنی نزدیک ۲۸۵۰۰ دلار برسد. این ارزدیجیتال پرچمدار سرانجام در مرداد ماه، دوباره شتاب گرفت و در اواسط شهریور ماه، به ثبت یک صلیب طلایی پایان داد، که به این معنی است که SMA 50 روزه از SMA 200 روزه بالاتر رفته است.

با این حال، نباید یک سناریوی نزولی احتمالی را کاملا رد کرد.

پس از اینکه بیت کوین در سال ۲۰۱۸، صلیب مرگ را ثبت کرد، ۵۵ درصد اصلاح قیمت را به دنبال داشت. بیشتر از یک سال طول کشید تا یک صلیب طلایی ظاهر شود. سناریوی مشابهی هم در بازار نزولی ۲۰۱۴-۲۰۱۵ رخ داد. از دید تاریخی، اگر بازار نتواند در عرض سه ماه پس از صلیب مرگ، بهبود یابد، بیت کوین تمایل به ثبت ضررهای شدیدتری دارد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: لیکوئید شدن ۱۱۰ میلیون دلار بیت کوین و اتریوم

بیشتر بدانید: بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۲ صعود خواهند کرد

بیشتر بدانید: پیشرفت السالوادور در زمینه رمزارزها با انتشار اوراق بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *