اول مانی

هش ریت بیت کوین به ۴۰۰ اگزاهش بر ثانیه رسید

با رشد ۳۳ درصدی قیمت بیت کوین در دو هفته اخیر، ماینرهای بیشتری به شبکه این ارز دیجیتال متصل شده اند و هش ریت بیت کوین را به ۴۰۰ اگزاهش بر ثانیه رسانده اند.

همین مسئله نشان می دهد که امنیت شبکه بیت کوین افزایش داشته است و ماینرها مطمئن هستند که این ارز دیجیتال در طولانی مدت سودآور خواهد بود. همچنین علاوه بر این، سختی استخراج بیت کوین نیز افزایش داشته و به ۴۶.۸۴ تریلیون رسیده است.

چرا نرخ هش در حال افزایش است؟

افزایش سختی هش تا حد زیادی به دلیل افزایش قیمت بیت کوین است که ماینرها را به شبکه بیت کوین جذب کرده است. بیت کوین افزایش بیش از ۵۰ درصدی را در سال ۲۰۲۳ تجربه کرده است و در اوایل هفته به اوج ۲۸۰۰۰ دلار رسیده است.

این افزایش قیمت، ماینرها را تشویق کرده است که تجهیزات استخراج خود را به شبکه متصل کنند. لازم به ذکر است که چندین ماینر شبکه بیت کوین را به دنبال افزایش بازار نزولی در سال ۲۰۲۲ ترک کردند.

با بهبود بازار، سودآوری استخراج افزایش یافته است، اگرچه هنوز از حد ایده آل فاصله دارد. با این وجود، این نشان می‌دهد که ماینرها در حال بازگشت به کسب سود از شبکه هستند. یکی از شاخص های اصلی این موضوع افزایش ۲۰ درصدی قیمت هش در هفته گذشته است.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: مجددا رکورد هش ریت بیت کوین مجددا شکسته شد

بیشتر بدانید: کولاک شدید در آمریکا هش ریت بیت کوین کاهش ۳۰% داد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *