اول مانی
استخراج بیت کوین

در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ استخراج بیت کوین بسیار کار ساه ای بود. تنها کاری که برای استخراج بیتکوین لازم  بود دانلود و نصب برنامه بر روی کامپیوتر و اجرای برنامه بود. در هر دقیقه این امکان وجود داشت که ۵۰ بیت کوین را استخراج کرد. به دلیل رقابت کم در بازار ارز دیجیتال کسانی که موفق به فروختن سکه های خود نشدند با افزایش قیمت بیت کوین جزو ثروتمندترین اشخاص شدند. اما با افزایش رقابت ها  در بازار ارز دیجیتال استخراج بیت کوین کار ساده ای نیست. ماینینگ امروزه به یک صنعت رقابتی تبدیل شده است که رقابت در آن شدید شده است.

چه کسانی بر بازار بیت کوین نظارت می کنند؟

بیت کوین توسط هیچ کس نظارت نمی شود. هیچ سازمان و اداره ای بر معاملات مربوط به بیت کوین دخالت نمی کنند بنابر این مراجع قانونی دسترسی و اجازه مسدود کردن حساب بیت کوین کسی را ندارند.برای مبادله بیت کوین هیچ بانک یا واسطه ای نیاز نیست. تنها اشخاصی که در این موضوع دخیل هستند خریدار و فروشنده ارز دیجیتال هستند.

استخراج بیتکوین

انتقال بیت کوین

انتقال بیت کوین بین خریدار و فروشنده به این صورت است که شما می توانید آن را مستقیم به کیف پول خریدار منتقل کنید. حال این سوال پیش می آید که کیف پول چیست؟ کیف پول یک دیتابیس شخصی است که روی گوشی و یا در فضای آنلاین ذخیره می شود. ذخیره این دیتابیس روی گوشی را ذخیره سرد و ذخیره دیتابیس روی فضای آنلاین را ذخیره گرم می گویند.

دستگاه مورد نیاز استخراج بیتکوین

برای استخراج ارزهای دیجیتال دستگاه های مختلفی وجود دارد. تا چند مدت پیش شاید با استفاده از کامپیوترهای خانگی و شخصی می شد بیت کوین استخراج کرد اما با سخت شدن شبکه بیت کوین برای استخراج بیت کوین خرید ماینر الزامی شده است. ماینرها دارای مدل های مختلفی هستند که در بازرا موجود هستند و هر کدام مزایا و معایبی دارند.

بیشتر بدانید: ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین

تجهیزاتی که برای استخراج بیت کوین نیاز است

استخراج بیت کوین نیازمند تجهیزاتی است. نوع و اندازه تجهیزات لازم برای بیت کوین به حجم کار بستگی دارد. تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین:

  • برق و تجهیزات برقی     
  • اینترنت پرسرعت
  • کیف پول بیت کوین
  • دستگاه استخراج
  • تجهیزات تهویه مانند فن

استخراج ارزهای دیجیتال دیگر با دستگاه استخراج بیت کوین

هر کدام ار ارزهای دیجیتال دارای الگوریتم خاصی هستند که همین موضوع باعث می شود که هر کدام از آن ها با دستگاه مخصوصی استخراج شود. با استفاده از دستگاه هایی که الگوریتم SHA-256 را پشتیبانی می کنند می تواند هم بیت کوین را استخراج کرد و هم بیت کوین کش، هم بیت کوین اس وی و هم ارزهای دیجیتال دیگری که از این الگوریتم پیروی می کنند.

استخراج بیت کوین در ایران به چه صورت است

استخراج بیت کوین در صورتی که از اداره صنعت و معدن و تجارت مجوز رسمی داشته باشید قانونی است. اما اگر دارای مجوز نباشد غیر مجاز است. دستگاه های استخراج نیز در صورتی که مجوز قانونی داشته باشید ایرادی ندارد و کاملا قانونی است، اما به دلیل سخت بودن واردات دستگاه های استخراج این دستگاه ها غیر مجاز هستند و قاچاق محسوب می شود و قانون می تواند آن ها را توقیف و ضبط نماید.بیشتر بدانید: دوج کوین (Dogecoin) چیست؟ هر آنچه باید درباره ان بدانید

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *