اول مانی
استخراج بیت کوین

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تایید خبر کشف ماینرهای استخراج بیت کوین در یک از زیرمجموعه های شهرداری شهر تهران بیان کرد: این موارد با توجه به گستردگی عملکرد شهرداری نباید موجب شود تا شیوه های نظارتی و مدیریتی شهرداری زیر سوال برود.

به گزارش اول مانی، زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در گفتگو با خبرگذاری موج در این رابطه گفت:

شنیده ها حاکی از آن است که این مسأله از طریق یکی از هموطنان و از طریق پیام های مردمی مطرح شده است. من هم این موضوع را شنیدم و با توجه به اهمیت مسئله از حراست شهرداری پیگیر ماجرا شدم.

استخراج بیت کوین
او همچنین اضافه کرد:

در بررسی ها و پیگیری هایی که شد متوجه شدم که متأسفانه اصل ماجرا درست بوده و در بخش پایانه های شهرداری، تعدادی ماینر برای استخراج ارز دیجیتال (استخراج بیت کوین) به صورت غیرقانونی استفاده شده که حراست نیز متوجه این موضوع شده و جلوی آن را گرفته است.

زهرا نژاد بهام با تأکید بر اینکه تنها یک مورد از این نوع تخلف مشاهده شده بیان کرد:

بررسی های بیشتر نشان داد که تنها همین یک مورد تخلف در رابطه با اسنفاده از ماینرها وجود داشته که پرونده مسببین آن نیز تحویل مراجع قضایی شده و مسئول بخش نیز برکنار شد.

عضو هیأت رئیسه شورای تهران با تأکید بر اینکه این ماجرا چند ماه پیش اتفاق افتاده است در پاسخ به این سوال که چرا نظارت سختگیرانه ای در شهرداری برای بروز تخلفات این چنینی وجود ندارد؟ گفت:

نظارت وجود دارد اما شهرداری به قدری گسترده است که با وجود تمام نظارت ها، بروز تخلفات در آن غیرممکن نیست.

نژاد بهرام همچنین ادامه داد:

ما در شهرداری تنها هزار کیلومتر کابل نوری به خاطر الکترونیکی شدن فرآیندهای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار پیشرفته و عظیمی داریم که برق بسیار زیادی نیز مصرف می کنند و در کمتر سازمانی می توانید مشابه آن را ببینید.

او همچنین اضافه کرد:

از طرف دیگر شهرداری خانواده ای بسیار بزرگ است که تنها حدود ۶۰ هزار نیرو دارد. همین مسئله نیز می تواند عده ی را وسوسه کند که احتمالا بخواهند از چنین ظرفیت بزرگی سوءاستفاده کنند که البته با ابزارهای در دسترس تا حد امکان جلوی آنها گرفته می شود. اما به هر حال در بسیاری از موارد نیز شاهد بروز چنین تخلفاتی هستیم که نمونه اش همین نصب و استفاده غیرقانونی از دستگاه های ماینر بود.

وی همچنین تصریح کرد:

این موارد با توجه به گستردگی عملکرد شهرداری نباید سبب شود تا روش های نظارتی و مدیریتی شهرداری زیر سوال برود.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه استخراج می شود؟

بیشتر بدانید: با دستگاه ماینینگ لایت کوین و بیت کوین استخراج کنید

بیشتر بدانید: جرایم سنگین برای استخراج کنندگان رمزارزهای غیرمجاز در ایران

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *