اول مانی
قیمت بیتکوین

قیمت بیتکوین به پایین ترین سطح خود در چند هفته اخیر رسید. به نظر می رسد که خرس های بازار از خواب زمستانی ۶ ماهه خود بیدار شده اند.

زارش کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین در ساعات ابتدایی روز یکشنبه ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) به پایین ترین سطح خود رسیده است و به ۴۶,۷۰۰ دلار سقوط کرد. قیمت بیت کوین پس از این کاهش ناگهانی، اصلاح کمی را تجربه کرد.

آخرین باری که قیمت بیت کوین به این سطح رسیده، به اواخر فوریه (اسفند ۹۹) برمیگردد. در آن زمان نیز قیمت بیتکوین در روند صعودی شدیدی قرار داشت و در اصلاح دوم خود بود که به این سطح تنطل پیدا کرد. دو هفته پس از این اصلاح، قیمت این ارز دیجیتال برای اولین بار به بالای ۶۰,۰۰۰ دلار رسید.

البته داین طور که به نظر می رسد، شرایط فعلی تا حدی متفاوت است و نیروهای خرسی در حال تسلط به بازار ارزهای دیجیتال می باشند. از زمان ثبت رکورد قیمت ۶۵,۰۰۰ دلاری در ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین)، این دومین کمینه قیمتی است که بیت کوین تجربه کرده و به همین دلیل نیز می توان پیش بینی کرد که یک روند نزولی در راه است.

قیمت بیتکوین

تحلیلگری به نام کریپتوفیبوناچی (CryptoFibonacci) با مشاهده نمودارهای هفتگی بیت کوین، معتقد است که نیروهای صعودی در حال از دست دادن قدرت و اشتیاق خود می باشند. او همچنین در توییتی در تاریخ ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) می نویسد:

هشدار خطر یا نشانه ای از یک روند صعودی قوی تر؟ اگر این نمودار برعکس بود چه تعدادی از افراد کاهش قیمت بیت کوین را پیش بینی می کردند؟

این طور که به نظر می رسد کاهش تخیر قیمت بیت کوین، با توییتی که ایلان ماسک منتشر کرده بی ارتباط نیست. ایلان خماسک در این توییت به مصرف انرژی بیت کوین اشاره کرده بود.

همانطور که پیش بینی می شد کاهش قیمت بیتکوین به فروش دیگر ارزهای دیجیتال نیز کمک کرد و تا این لحظه، ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه از بازار ارزهای دیجیتال خارج شده است.

قیمت بیت کوین

با وجود سیر نزولی حاکم بر بازار، تعداد کمی از ارزهای دیجیتال توانستند به رشد قیمت خود ادامه دهند. یکی از ارزها، کاردانو بود که در این روز با ۴.۸ درصد افزایش به ۲.۲۷ دلار رسید. جالب است بدانید که قیمت کاردانو در روز شنبه ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) توانست با بیش از ۵۴ درصد افزایش در ماه گذشته به ۲.۳۶ دلار برسد و یک رکورد تاریخی را ثبت کند.

همچنین ریپل نیز توانست در این زمان ۱۳ درصد رشد داشته باشد. این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۱.۵۸ معامله می شود و حجم بازار آن برابر با ۷۳ میلیارد دلار می باشد. دو ارز دیجیتال دیگری که توانستند روند صعودی داشته باشند استلار و سولانا بود که به ترتیب ۳.۷ درصد و ۱۲ درصد رشد داشتند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: جک دورسی: بیت کوین همه چیز را به سمت بهتر شدن می برد

بیشتر بدانید: تسلا بخشی از بیت کوین هایش را در اوج قیمت فروخت

بیشتر بدانید: ایلان ماسک: من بیت کوین هایم را نفروخته ام

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *