اول مانی

سقوط بیت کوین با هشدار رئیس فدرال رزرو درباره تورم

بیت کوین و سهام دیروز متضرر شدند به دلیل اینکه به نظر می‌رسد هر دو بازار رمزارز و بازار سنتی تحت تاثیر نظرات جرم پاول، رئیس فدرال رزرو درباره تورم، قرار گرفته است و نظرات او موجب به وجود آمدن ترس در بازار شده است.

پس از اینکه رئیس فدرال رزرو گفت تورم نباید “گذرا” تلقی شود، بیت کوین به ۵۶.۲۴۵ دلار در طول جلسه استماع در پنل سنای ایالات متحده کاهش یافت که تقریبا ۵ درصد از زمانی که در اوایل دیروز به ۵۹.۱۶۱ دلار رسیده بود پایین تر می‌باشد.

او گفت:

ما تمایل داریم از کلمه گذرا استفاده کنیم به این معنی که اثری همیشگی در قالب تورم بالاتر از خود، باقی نخواهد گذاشت. او پیش از این که “خطر افزایش تورم را جدی خواند”.

اظهار داشت:

من فکر می کنم زمان خوبی است که این کلمه را کنار بگذاریم و سعی کنیم منظورمان را واضح تر توضیح دهیم.

درباره بازار های سنتی هم این نزول اتفاق افتاد و شاخص داوجونز با ۶۱۷.۶۹ یا ۱.۸ درصد کاهش به ۳۴۵۱۸.۲۵ واحد رسید، و همچنین ۵۰۰ S&P با افت ۷۶.۲۵ واحدی (۱.۶ درصدی) به ۴۵۷۹.۰۲ واحد رسیده است.

بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار از آن زمان بهبود یافته است و با قیمت ۵۷.۴۳۲ دلار معامله می شود که همچنان براساس اطلاعات CoinGecko در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

پاول اضافه کرد که نوع اومیکرون ویروس کرونا ” خطرات نزولی برای اشتغال و فعالیت های اقتصادی و افزایش عدم اطمینان برای تورم” دارد، که به نظر می رسد اثر نزولی بر بازارها هم داشته باشد.

بیت‌کوین، برخلاف اینکه اغلب مستقل از بازارهای سنتی معرفی می شود، به دنبال اظهارات پاول با سهام افت کرد. این اتفاق می تواند نشانه ای از این باشد که دارایی رمزارزی همچنان با بازار سهام مرتبط است، همانگونه که از زمان سقوط بازار ناشی از ویروس کرونا در ماه اسفند ۱۳۹۸ تا به حال ادامه داشته است.

بیت‌کوین معمولا از سوی حامیان آن به عنوان محافظ در مقابل تورم به بازار عرضه می شود، برای اینکه مثل طلا، عرضه محدودی دارد. برخلاف دلار آمریکا، تنها ۲۱ میلیون واحد از آن ضرب خواهد شد.

اما اینکه بازار رمزارزها دوباره بیه علائمی مبنی بر تداوم تورم در اقتصاد ایالات متحده واکنش بد نشان داده است، بیانگر این است که بیت کوین و بقیه دارایی‌های رمزارزی امکان دارد هنوز برای سرمایه گذاران در مواقع عدم اطمینان به بازار بسیار خطرناک باشند.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: بازدهی بهتر شرکت کریپتو دیتا نسبت به بیت کوین

بیشتر بدانید: سطح حمایتی مهم بیت کوین چیست؟

بیشتر بدانید: آغاز هفته‌ای جدید با بازگشت چشمگیر بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *