اول مانی

دریافت ۱۷ میلیون دلار غرامت توسط قربانیان BitConnect

براساس اطلاعیه جدید وزارت دادگستری ایالات متحده، قربانیان پروژه کلاهبرداری پانزی بیت کانکت (BitConnect) نزدیک ۱۷ میلیون دلار غرامت دریافت خواهند کرد.

قرار است که وجوه مذکور به ۸۰۰ فرد در ۴۰ کشور مختلف پرداخت شود؛ این مبلغ تنها قسمتی از دارایی های بیت کانکت را تشکیل می دهد که از یکی از اعضای آن به نام گلن آرکارو ضبط شده است.

براساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، صرافی بیت کانکت را با فعالیت میان سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ (۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷) توانسته بود ۲.۴ میلیارد دلار از سرمایه معامله گران را به دست آورد.

حوزه‌های قضایی مختلف از جمله بریتانیا، تگزاس و کارولینای شمالی اقداماتی را برای محدود کردن عملیات Bitconnect در تاریخ اولیه انجام دادند؛ با این حال، ساختار توزیع شده پروژه و فقدان رهبری مرکزی به این معنی است که برخی از پیشرفت‌ها در اطراف پروژه حتی پس از تعطیلی رسمی یا هدف رگولاتوری‌ها ادامه یافت.

ماهیت این وضعیت همچنین به این معنی است که قربانیان باید سال ها منتظر غرامت باشند؛ در نوامبر ۲۰۲۱، وزارت دادگستری ۵۶ میلیون دلار ارز دیجیتال را به قصد فروش و جبران خسارت به قربانیان توقیف کرد؛ ارزش ۵۶ میلیون دلاری وجوه ارز دیجیتال به دلیل تغییرات بازار، اکنون تقریبا ۱۷ میلیون دلار خواهد بود، اگرچه وزارت دادگستری بصورت دقیق اعلام نکرده است که چه زمانی رمزارز ضبط شده را به صورت نقدی فروخته است.

در هر صورت، ۱۷ میلیون دلاری که قرار است به قربانیان بازگردانده شود، تنها بخشی از ارزش بیت‌کانکت را تشکیل می‌دهد، زیرا شخصا از آرکارو ضبط شده است؛ بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا در اوایل سال ۲۰۲۲، بیت کانکت خود ۲.۴ میلیارد دلار از سرمایه گذاران به دست آورده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: مصادره۵۶ میلیون دلار ارزدیجیتال برای خسارت قربانیان Bitconnect

بیشتر بدانید: کمیسیون SEC از موسس بیت کانکت شکایت کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *