اول مانی
بلاک چین

بلاکچین یک ساختار است از بلاک ها است امکان ارسال و دریافت ارز دیجیتال را به افراد می دهد. این ساختار توسط هیچ شخص یا سازمان دولتی کنترل نمی شود و تنها به این صورت است که افراد می توانند به صورت آنلاین تراکنش ها را انجام دهند و اعتبارسنجی ها به صورت آنلاین انجام می گیرد. بلاک چین به گونه ای است که همه افراد به یک اندازه به اطلاعات و داده ها دسترسی دارند به همین دلیل وقتی تراکنشی انجام می شود یا اعتبار سنجی صورت می گیرد همه افراد آن را مشاهده می کنند.

بلاک چین به چند قسمت تقسیم می شود

بلاک چین به دو قسمت بلاک و چین تقسیم می شود. بلاک به معنای اطلاعات و داده ها است که بر روی پایگاه داده ای ذخیره می شود، این پایگاه داده عمومی که بلاک روی آن ذخیره می شود را چین می نامند. این داده ها یا همان بلاک ها از اطلاعات دیجیتال تشکیل شده است که در بر دارنده اطلاعات راجع به تراکنش ها از جمله تاریخ و زمان و هزینه مصرف شده برای خرید یک شرکت خاص، اطلاعات اشخاص یا شرکت هایی که تراکنش را انجام می دهند، اطلاعات متمایز کننده بلاک ها.

نحوه انجام تراکنش ها در بلاک چین

تراکنش ها در بلاک چین در چهار مرحله انجام می شود:

  • درخواست انجام تراکنش ها توسط یک شخص: این تراکنش ها که شخصی دخواست آن را می دهد می تواند شامل قراردادها، مدارک یا ارز دیجیتال باشد.
  • انجام این تراکنش به کمک نودها منتشر می شود که در شبکه همتا به همتا این انتشار صورت می گیرد.
  • نود ها یر اساس یک الگوریتم تراکنش ها و وضعیت کاربران را تایید می کنند.
  • بعد از تایید تراکنش بلاک جدید به بلاک چین اضافه می شود.

بیشتر بدانید: کاربردهای بلاک چین که آینده را متحول می کند

بلاک چین چیست

راهکارهای بلاکچین برای جایگزینی بانک

اکنون بانک ها مدیریت تراکنش های مانند انتقال وجه، پرداخت وجه و دریافت وجه را انجام می دهند. حال بلاک چین تلاش می کند که این واسطه ها را حذف کنند. بلاک چین برای حذف این واسطه راهکارهایی را ارائه می دهد. یکی از این راهکارها این است که باید مسئول ایفای وظاایف نهاد واسط حذف شده مشخص و انگیزه او برای قبول این مسئولیت تعیین گردد.

قرار دادهای هوشمند با استفاده از تکنولوژی بلاک چین

قراردادهای هوشمند به توافقنامه ها و قراردادهای الکترونیکی گفته می شود که روی شبکه بلاکچین اجرا می شود. از مزایای این قراردادهای الکترونیک این است که عدم اعتماد را به حداقل می رساند و دیگر در زمینه اعتماد مشکل و چالشی وجود ندارد. این قراردادهای هوشمند که بین دو یا چند نفر صورت می گیرد از طریق کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس اجرا می شود و روند اجرایی آن به صورت صد در صد تضمینی می باشد.بیشتر بدانید: کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *