اول مانی | پرفکت مانی | صرافی ارزهای دیجیتال
24300

خرید دلار پرفکت مانی از ما

23450

فروش دلار پرفکت مانی به ما

مسدود کردن درگاه های پرداخت

رئیس مجلس در بررسی راهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه بر ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و همچنین واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها و حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود کردن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز فروش ارز دیجیتال به عنوان دستور کاری قوای سه گانه، تاکید کرد.

به گزارش اول مانی و به نقل از خانه ملت، جلسه بررسی رهکارهای بهبود وضعیت بازار سرمایه در حضور دکتر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

علاوه بر اینکه محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون مجلس اقتصادی مجلی و محسن علیزاده نماینده مجلس در شورای عالی بورس، در این جلسه حضور داشتند، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و همچنین محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس نیز حضور داشتند و به تشریح پیشنهادات دولت در موضوع بازار سرمایه پرداختند.

مسدود کردن درگاه های پرداخت

مسدود کردن درگاه های پرداخت صرافی های ارز دیجیتال

دکتر قالیباف در این جلسه، ضمن ابراز نگرانی از وضع فعلی بازار سرمایه تاکید کرد:

پیشنهادات طرح شده برای رونق بازار سرمایه کافی نیست و باید تقویت شود.

رئیس مجلس همچنین افزود:

هرگونه انتقاد و پیشنهادی باید در راستای هدف بازگشت اعتماد به بازار سرمایه و همچننی رونق این بازار و حمایت از سرمایه گذاری بلند مدت باشد. باید تنظیم گری حرفه ای و سیاست گذاری درست به سرمایه گذاری بلندمدت در این بازار شود و در این زمینه لازم است که اقدامات فوری نیز مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود. همچنان که اقدامات موازی همانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود کردن درگاه های پرداخت صرافی های غیرمجاز خرید و فروش ارز دیجیتال باید در دستر کار قرار گیرد.

دکتر قالیباف همچنین بر ضرورت اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار نیز تاکید کرد.

در ابتدای جلسه وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس، پیشنهادات ستاد اقتصادی دولت را در رابطه با اصلاح بازار سرمایه را مطرح کردند و در ادمه نیز رئیس بانک مرکزی تصمیمات بانک مرکزی را در جهت رونق بازار سرمایه مطرح کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت اصلاحات فوری و میان مدت در این بازار گفت:

تصمیمات کارشناسی و فنی را خود شورای عالی بورس می تواند اعمال کند و تاخیر در اجرای این تصمیمات قابل قبول نیست.

محمدرضا پورابراهیمی همچنین از هرگونه قیمت گذاری دستوری به عنوان عاملی برای رقابت در اقتصاد اشاره کرد و این گونه تصمیمات را برای بازار سرمایه مضر دانست و در ادامه اصلاحات کارشناسی کمیسیون اقتصاد مجلس بر پیشنهاد وزیر اقتصاد را تشریح کرد.بیشتر بدانید: چکمیسیون SEC: امریکا نمی تواند بیت کوین را ممنوع کند

بیشتر بدانید: هشدار میلیاردر آمریکایی نسبت به ممنوعیت بیت کوین

بیشتر بدانید: درخواست جدید کمیسیون SEC: دسترسی شرکت ریپل را به پرونده های داخلی محدود کنید

, , , , , , , , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *