اول مانی

سختگیری انگلیس روی تراکنش های مرتبط با رمزارزها

ارزهای دیجیتال یک ریزش سنگین جدید را تجربه کردند.

به گزارش سی بی ان سی، سازمان نظارت بر تراکنش های مالی انگلیس اعلام کرد سختگیری خود را بر روی تراکنش های مرتبط با رمزارزها در این کشور با هدف مقابله با پولشویی، اقدامات مجرمانه و تامین مالی تروریسم تشدید می کند. قرار است در قالب طرح جدید این سازمان تعدادی از کارکنان برگزیده به صورت ویژه در زمینه برابری با اقدامات مجرمانه با استفاده از ارزهای دیجیتالی آموزش ببینند. انگلیس پیش از این فعالیت تعدادی از صرافی های ارزهای دیجیتال از جمله باینانس را غیر قانونی اعلام کرده بود.

به گزارش اول مانی و به نقل از ایسنا، با وجود عملکرد ضعیف بیت کوین پس از ثبت قله تاریخی خود، رئیس جمهور السالوادور از برنامه ریزی برای راه اندازی اولین شهر بیت کوینی جهان در این کشور خبر داده است. السالوادور تنها کشور جهان محسوب می شود که بیت کوین را به عنوان واحد رسمی پول خود معرفی کرده است و با وجود هشدار آشکار بسیاری از اقتصاددانان، آینده نظام مالی و بانکی خود را به رمزارزهای گره زده است.

پس از چند پالس مثبت، حالا صدای انتقادات بعضی از مقامات فعلی و سابق آمریکا از بیت کوین و ارزهای دیجیتالی دیگر بلند تر شده است:

کریستوفر والر (از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا) با بیان اینکه از نظر او ارزش ذاتی بسیاری از ارزهای دیجیتالی فعلی موجود در بازار صفر است گفت که هر کسی می تواند برای خودش یک ارزدیجیتالی راه اندازی کند و ارزش آن هم فقط یک توافق است پس هر لحظه ممکن است ارزش آن ارز صفر شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال اکنون ۲۴۸۰ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۴۵ درصد کمتر شده است.

اکنون ۴۳ درصد تمام بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد آن در اختیار اتریوم است.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: هند رمزارزها را به عنوان روش پرداخت ممنوع می کند

بیشتر بدانید: بیت‌ پاندا اجازه داد و ستد ارزهای دیجیتال را به فرانسوی ها میدهد

بیشتر بدانید: غلامرضا مرحبا: ساماندهی ارزهای دیجیتال در دست تدوین است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *