اول مانی

برق مصرفی استخراج بیت کوین در ۲۰۲۲ بیشتر از سوئد بوده

براساس داده های وبسایت دیجی کونومیست (Digiconomist)، در طول سال ۲۰۲۲، استخراج جهانی بیت کوین (BTC)، در مجموع ۱۶۱ تراوات ساعت برق مصرف کرده است.

از سوی دیگر این میزان برق از مصرف سالانه کشوری مثل سوئد بیشتر است.

به عبارت دیگر، هر یک از تقریبا ۹۳ میلیون تراکنش شبکه بیت کوین در سال گذشته به صورت میانگین ۱.۷۳۸ کیلووات ساعت برق مصرف کرده است.

دیجی کونومیست توصیح داده است که هر کدام از این تراکنش ها می توانست به مدت دو ماه انرژی یک خانواده متوسط آمریکایی را تامین کند.

اگرچه کل تراکنش های بیت کوین نسبت به سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است، سهم آن از مصرف برق جهانی به ۰.۶۴ درصد افزایش یافته است.

در همین حال، Digiconomist اضافه کرد که یک تراکنش بیت کوین در سال گذشته حدود ۹۶۹ کیلوگرم CO2 منتشر کرد؛ طبق گزارش ها، این میزان کربن به ازای هر مسافر یک پرواز یک طرفه از نیویورک به سیدنی مطابقت دارد؛ Digiconomist گفت که مجموع سالانه ۹۰ مگاتن در انتشار CO2 به طور موثر هر گونه صرفه جویی خالص جهانی از وسایل نقلیه الکتریکی را نفی می کند.

در حالی که Digiconomist تاثیر جهانی استخراج ارز دیجیتال بر پایداری را تحقیر می کند، منابع تجدیدپذیر سهم بیشتری در ترکیب انرژی دارند؛ شاخص مصرف الکتریسیته بیت کوین کمبریج تعدادی از پذیرفته شده ترین ارقام را منتشر می کند؛ بر اساس آخرین داده های آن از ژانویه ۲۰۲۲، منابع انرژی تجدیدپذیر نزدیک به ۴۰ درصد از انرژی مصرفی بیت کوین را تشکیل می دهند.

شورای استخراج بیت کوین (BMC)، یک انجمن جهانی استخراج بیت کوین، همچنین داده های جدیدتری را در مورد این موضوع جمع آوری کرده است؛ بر اساس نتایج بررسی آن، حدود ۶۶.۸ درصد از اعضای BMC در حال حاضر از یک ترکیب قدرت پایدار استفاده می کنند؛ بر اساس این داده ها، آنها تخمین زدند که ترکیب برق پایدار صنعت استخراج بیت کوین در جهان تقریبا ۵۹.۵٪ است؛ این افزایش تقریبا ۶ درصدی نسبت به سال قبل از سه ماهه دوم ۲۰۲۱ تا سه ماهه دوم ۲۰۲۲ را نشان می دهد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: کنترل ۵۱% هش ریت شبکه بیت کوین توسط دو استخر استخراج

بیشتر بدانید: رابرت کیوساکی: بر روی بیت کوین اکنون سرمایه گذاری می کنم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *