اول مانی

پذیرش جریان اصلی دراینستاگرام با یکپارچه سازی NFT ها

دویچه بانک (Deutsche Bank)، منتقد سابق ارزهای دیجیتال، باور دارد تصمیم متا (Meta) برای ادغام توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در یکی از شرکت های خود، اینستاگرام، این دارایی ها را مشروعیت می بخشد.

اینستاگرام NFT ها را قانونی می کند

براساس گزارشی که دویچه بانک در روز یکشنبه منتشر کرد، به نقل از Coindesk، استقرار فناوری NFT در اینستاگرام این پتانسیل را دارد که کل بازار را انرژی بخشد و آن را به جریان اصلی تبدیل کند.

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل و بنیانگذار متا، تایید کرد که این شرکت NFT را در چند ماه آینده وارد اینستاگرام خواهد کرد تا به کاربران اجازه دهد چنین دارایی هایی را به صورت مستقیم روی این پلتفرم اضافه کنند.

این یادداشت نشان می دهد که اینستاگرام متعلق به متا، فرآیند خرید و فروش NFTها را ساده تر می کند و موانع دسترسی به این شکل از دارایی های دیجیتال را کاهش می دهد، در این یادداشت آمده است که اینستاگرام با تاثیر برند قابل توجه خود می تواند NFT را مشروعیت بخشد و سطح بیشتری از پذیرش عمومی را تسهیل کند.

این بانک آلمانی همچنین پیش بینی کرد که اینستاگرام با ایجاد بازار NFT می تواند تقریبا ۸ میلیارد تراکنش خالص در سال به همراه داشته باشد، علاوه بر اینستاگرام، شرکت های بزرگ اینترنتی مثل توییتر (Twitter) و اسنپ (Snap)، تا حدی NFT را به پلتفرم های خود وارد خواهند کرد.

در ابتدای سال جاری، توئیتر به کاربران خود که مشترک توییتر آبی (Twitter Blue) هستند، یک سرویس ممتاز پولی شامل ویژگی هایی که برای کاربران عادی در دسترس نیست، اجازه داد تا NFT های خود را به عنوان تصاویر پروفایل تایید شده به نمایش بگذارند، این ویژگی همراه با محبوبیت فزاینده پروژه های NFT مثل Bord Apes Yacht Club توجه زیادی را به خود جلب می کند.

(Reddit)، یکی دیگر از غول رسانه های اجتماعی، به دنبال مدیران و مهندسانی است تا بزرگ ترین اقتصاد خالق را در اینترنت بسازند، که توسط سازندگان مستقل، کالاهای دیجیتال و NFT تامین می شود. این همچنین نشانه‌ای است که این شرکت به صورت بالقوه در تلاش است تا بازارNFT خود و جامعه‌ای پر جنب و جوش مبتنی بر مجموعه های NFT را توسعه دهد.

رشد بیش از حد برای بازار NFT

این یادداشت بازار فعلی توکن های غیرمثلی را در مرحله “بیش از حد رشد” توصیف می کند و اضافه می کند تخمین زده می شود که کل این صنعت بیشتر از ۱ تریلیون دلار باشد.

طبق این گزارش، حجم معاملات NFT در سال گذشته به نزدیک ۲۵ میلیارد دلار رسید که ۲۵۰ برابر بیشتر از حجم تقریبا ۹۵ میلیون دلاری ثبت شده در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: عرضه مجموعه NFT (موزه جنگ) دولت اوکراین

بیشتر بدانید: اضافه شدن NFT ها به اینستاگرام به زودی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *