اول مانی
انجمن بلاک چین ایران

انجمن بلاک چین ایران کمپینی تشکیل داده و از فعالان بازار ارزهای دیجیتال ایران خواسته تا با امضا درخواستی، از تداوم فعالیت صرافی های ارز دیجیتال ایرانی حمایت کند. در صورتی که امضاهای این نامه به حد نصاب برسد، برای پیگیری های بیشتر به مسئولان ارجاع داده می شود.

به گزارش ارز دیجیتال، انجمن بلاک چین ایران در توییت خود، ضمن دعوت از فعالات حوزه ارزهای دیجیتال برای امضای این نامه نوشته است:

چنانچه به تداوم فعالیت فعلی صرافی های ارز دیجیتال ایرانی علاقه دارید، برای کسب دستور رئیس جمهور برای دریافت سه ماه مهلت و ورود تشکل های خصوصی برای تعیین تکلیف آیین نامه اجرایی مصوبه هیات دولت در این رابطه، لطفا این کارزار را امضا فرمایید.

چند روز قبل رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای فوری به رئیس بانک مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی، خواستار تعیین تکلیف ارزهای یجیتال و اقدام برای ممانعت از ارائه درگاه پرداخت به فعالان”فاقد مجوز” این حوزه شد.

در قسمتی از این نامه آمده است:

بر اساس قوانین و مقررات کشور هرگونه فعالیتی تحت عنوان “صرافی” در کشور صرفا با ارائه مجوز از سوی بانک مرکزی مجاز می باشد.

انجمن بلاک چین ایران در متن کارزار خود نوشته است:

به استحضار می رساند که بازار رمزارزها به موضوعی استراتژیک در ایران و جهان تبدیل شده که بساری از نخبگان کشور در آن فعالیت می کنند. علیرغم قانونی بودن تبادل رمزارز به شرط قبول مسئولیت خطرپذیری توسط متعاملین بر اساس بند یک مصوبه شماره ۵۸۱۴۴ ت ۵۵۶۳۷ ه مورخ ۹۸/۰۵/۱۳ هیئت وزیران اقدامات شتاب زده بانک مرکزی در رابطه با بستن درگاه های پرداخت در سالی که به تولید، پشتیبانیو مانع زدایی ها موسوم شده است، می تواند به مشکلات مالی و بحران های اقتصادی امنیتی در این حوزه منجر شود.

انجمن بلاک چین ایران
انجمن بلاک چین ایران

همچنین در قسمت دیگری از این کارزار، با بیان اینکه موضوع برخورد “قهری” و “غیرمسئولانه” و “انسداد” بسترهای شفاف و قابل نظسارت موجود در عمل، مصداق بازار خود تحریمی است، می خوانیم:

ما فعالین صنعت ارز دیجیتال و بلاک چین خواستار آنیم تا با اجتناب از برخوردهای قهری و عجولانه در راستای انسداد درگاه پرداخت شرکت های فوق الذکر، مهلتی حداقل سه ماهه مشخص شده و در این مدت نسبت به تشکیل کمیته ای مشتمل بر تمام دستگاه های ذی ربط از جمله بخش دولتی و تشکل های بخش خصوصی مثل انجمن بلاکچین ایران، انجمن فینتک، نظام صنفی رایانه ای کشور، نظام رایانه ای تهران، اتاق بازرگانی ایران با قید فوریت اقدام شود تا این کمیته بتواند آیین نامه اجرایی بند ۱ مص۲وبه ذکر شده هیئت وزیران را تهیه و ارائه کند تا بدین وسیله از خروج هنگفت ارز از کشور و ایجاد ناامنی اقتصادی در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی های جلوگیری شود.

افرادی که می خواهند به شرکت در این کارزار و امضای نامه مذکور بپیوندند می توانند تا ۲۶ خرداد با مراجعه به این لینک، نسبت به شرکت در آن اقدام کنند. تا این لحظه ۳,۰۰۰ نفر این نامه را امضا کرده اند. در صورتی که تعداد امضاها از ۳۰,۰۰۰ بیشتر شود، کارگروهی ویژه برای پیگیری مستمر تشکیل خواهد شد.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: وارن بافت: از موفقیت بیت کوین متنفرم | قرار نبود اینگونه شود

بیشتر بدانید: مراکز مجاز استخراج رمزارز از امروز خاموش می شوند

بیشتر بدانید: استخراج بیت کوین در شهرداری تهران

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *