اول مانی

حمایت بانک اوگاندا از کسب و کارهای رمزارزی

بانک اوگاندا پذیرای ایده کسب و کارهای رمزارزی است که در قسمت نظارتی خود شرکت می کنند و از اعضای انجمن بلاک چین اوگاندا (BAU) دعوت می کنند تا دانش خود را با بانک مرکزی به اشتراک بگذارند.

نامه ای از بانک به تاریخ ۱ ژوئن (۱۱ خرداد) به رئیس BAU کوامه رونگوندا (Kwame Rungunda)، به جلسه ای میان دو طرف در ابتدای ماه می اشاره داشت؛ بانک مرکزی همچنین به حمایت از کریپتو این کشور توصیه کرد تا قبل از اینکه وقت بحث های فنی بیشتر شود، قوانین را بررسی کنند.

در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ماه ۱۴۰۰)، بانک چارچوب نظارتی را راه اندازی کرد که به شرکت های فناوری مالی (فین تک) اجازه می داد تا (راه حل های مالی نوآورانه) را در یک محیط کنترل شده آزمایش کنند، به امید اینکه جذب پرداخت های الکترونیکی و سایر خدمات مالی دیجیتال در داخل کشور را ارتقاء دهند.

به نظر می رسد نامه اخیر، چرخشی در رویکرد بانک اوگاندا نسبت به ارزهای دیجیتال باشد.

در اواخر آوریل (ابتدای اردیبهشت)، بانک هشداری درباره ارزهای دیجیتال صادر کرد و با ارسال اخطاریه ای به همه ارائه دهندگان خدمات پرداخت در کشور گفت که با اجازه تراکنش های رمزارزی کشور را به روی پولشویی و کلاهبرداری باز می کنند.

کریپتو در اوگاندا ممنوع نیست و همچنان می توان آن را خریداری، نگهداری و معامله کرد؛ با این حال، رمزارزها تنظیم و قانونگذاری نشده‌اند و هنوز مجوز دارایی رمزارزی برای فعالیت در این کشور برای یک شرکت صادر نشده است.


بیشتر بدانید: ورود ۵.۶ میلیارد دلاری بیت کوین به صرافی های رمزارزی

بیشتر بدانید: بیشتر از یک سوم پرداخت های آنلاین AMC رمزارزی است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *