اول مانی
محمد باقر قالیباف

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد که مسئله ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس قرار دارد و در صحن قرائت خواهد شد. این صحبت بعد از تذکر آیین نامه ای رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد.

به گزارش ارز دیجیتال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه علنی امروز، قوه مقننه و در تذکری آیین نامه ای، گفت:

طبق قانون گزارش ها باید در صحن قرائت شود اما من دلیل عدم قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارزها را متوجه نمی شوم زرا قرائت ایین گزارش هر هفته به عقب می افتد لذا از رئیس و هیئت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم.

او همچنین ادامه داد:

همچنین درخواستمان از دولت این است که با توجه به ضرورت بازگشت به شرایط قبلی در فروش نفت، علیرغم وجود تحریم ها، نیازمند اهتمام دولت است بنابراین دولت از وزیر نفت و رئیس جمهور درخواست دارم به مسئله فروش نفت و کسب درآمدهایی ارزی از این طریق توجه ویژه کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توقف بورس نفت و انرژی و دیگر محصولات نفتی که قابلیت عرضه دارند، استمرار پیدا کرده، خطاب به وزیر نفت گفت:

آقای وزیر نفت، اولین اقدام شما باید گشایش در حوزه فروش نفت خام باشد و این فروش را از حالت سنتی خارج کنید تا فروش نفت خام کشور کاملا تخصصی و از طریق بورس انرژی عملیاتی شود.

قالیباف در پاسخ به تذکرات این نماینده گفت:

در رابطه بت تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون ها در صحنن باید بگویم بر اساس تبصره (۱) ماده (۴۵) قانون، کمیسیون ها می توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند اما متاسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می کنند و به صحن ارائه می دهند، در واقع می خواهند مسیر ارائه طرح ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم لذا اگر پیشنهادی می خواهد به همراه گزارش ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح ها را طی کند.

محمد باقر قالیباف در پایان تاکید کرد:

مسئله رمزارزها در دستور کار هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در ایران نیمه دوم امسال مشخص می شود

بیشتر بدانید: قالیباف: دولت سریعا لایحه ساماندهی رمزارزها را ارائه کند

بیشتر بدانید: آیا با طرح صیانت زمان مرگ ارزهای دیجیتال در ایران فرا می رسد؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *