اول مانی

حبس ابد برای یک مقام دولتی در چین به دلیل استخراج بیت کوین

یک مقام دولت چین به دلیل فعالیت های تجاری غیرقانونی مربوط به اداره یک شرکت استخراج بیت کوین به ارزش ۲.۴ میلیارد یوان چین (۳۲۹ میلیون دلار) و اتهامات نامرتبط فساد به حبس ابد محکوم شده است.

بر اساس گزارش های رسانه های محلی، دادگاه متوسط ​​مردمی شهر هانگژو شیائو یی، یکی از اعضای سابق گروه حزب کنفرانس مشورتی سیاسی استان جیانگشی و نایب رئیس را به اتهام فساد و سوء استفاده از قدرت به حبس ابد محکوم کرد.

اتهامات فساد ناشی از فعالیت های رشوه خواری غیرمرتبط با رمزنگاری از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۱ است. سوء استفاده از اتهامات قدرت، از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱، ناشی از ارائه یارانه های مالی و برق به Jiumu Group Genesis Technology، یک شرکت مستقر در شهر است. فوژو که در یک نقطه بیش از ۱۶۰۰۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین را اداره می کرد.

دادستان ها می گویند که یی با دستور دادن به بخش های مربوطه برای تهیه گزارش های آماری و تنظیم طبقه بندی مصرف برق، عملیات استخراج را “پوشانده” کرد. از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، مصرف برق جیومو ۱۰ درصد از کل مصرف برق فوژو را به خود اختصاص داده است. قاضی دادگاه مردمی هانگژو نوشت: “یی اعتراف کرد گناه کرد و پشیمان شد، فعالانه وجوه دزدیده شده را پس داد و تمام رشوه ها و سود آنها ضبط شده است.”

در حال حاضر، چین همه انواع تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، عملیات مبادله و نصب فیات به کریپتو را ممنوع کرده است، اما از ممنوعیت مالکیت واقعی خودداری کرده است. در تصمیمی در ۳ آگوست، یک دادگاه چینی حکم داد که یک قرارداد وام ده میلیون دلاری بیت کوین بر اساس ممنوعیت بیت کوین در این کشور بدون امکان بازیابی بدهی قانونی بی اعتبار است. در ۱۴ آگوست، یک تبعه چینی به دلیل کمک به یکی از آشنایانش در خرید Tether به ۹ ماه زندان محکوم شد که ۲۰ دلار از این معامله سود می برد.


مقالات مرتبط:

بیشتر بدانید: بلاک، طراحی تراشه نانو استخراج بیت کوین را به پایان رساند

بیشتر بدانید: ۳ سال گذشته کشور بوتان در حال استخراج بیت کوین بوده است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *