اول مانی

CoinMarketCap ریپل را فریبکار دانست!

وبسایت مرجع جمع‌آوری کننده داده های بازار کریپتو، یعنی CoinMarketCap (CMC) با ادعایی جدید، جنجالی تازه در بازار ایجاد کرده است؛ CMC تصویری از یک بازی را به اشتراک گذاشته بود که بازیکنان را ملزم می کرد در میان دارایی های دیجیتالی مثل بیت کوین، BNB، اتر، ریپل و … فریبکار را پیدا کنند.

CoinMarketCap
CoinMarketCap ریپل را فریبکار دانست!

درصورتی که این توییت بحث‌برانگیز در حال حاضر حذف شده است، اما به اندازه کافی توانست بحث و جدلی طولانی مدت را درمورد دارایی های معرفی شده در این بازی میان جامعه رمزنگاری توییتر ایجاد کند.

به گفته CMC، در میان این ارزها، XRP فریبکار بود، زیرا کیفیت یک ارز دیجیتال واقعی را ندارد و توسط یک مرجع مرکزی اداره و کنترل می شود:

دیگر کوین‌های موجود در این لیست، غیرمتمرکز هستند و اساسا “کریپتو های مردمی” به شمار می آیند.

این بیانیه خشم بسیاری از طرفداران ریپل (XRP) را برانگیخته است، آنها باور دارند CMC با این کار تعصب خود علیه این رمزارز را نشان می دهد، در همین جهت، یکی از کاربران یادآور شد که چگونه این وبسایت “آمار حجم معاملات XRP را در ابتدای سال ۲۰۱۸ بدون هیچگونه هشداری از بازارهای کره حذف کرد”، به علاوه، آنها CMC را به ایجاد FUD با انگیزه های پنهان متهم می کنند.

کاربر دیگری هم CoinMarketCap را متهم کرد که برای بیشتر از دو سال اطلاعات اشتباه درباره XRP را در صفحه رسمی خود قرار داده است، این واقعیت که هولدینگ بایننس مالک اصلی کوین مارکت کپ است هم موجب شده است یا اوراق بهادار ثبت نشده، این ادعا چندان هم دور از واقعیت نیست.

عذرخواهی CoinMarketCap

پس از آن زمان، CoinMarketCap با اعلام اینکه به شایستگی هیچ ارز دیجیتالی توجهی ندارد، به خاطر انتشار این توییت حذف شده، از جامعه رمزنگاری عذرخواهی کرد.

در توییت عذرخواهی توضیح داده شده است که “یکی از اعضای جدید تیم به اندازه کافی با سیاست های داخلی ما درباره اظهار نظر درمورد پروژه‌ها آشنا نبوده است؛ هدف ما این است که با حفظ بی‌طرفی، اجازه دهیم الگوریتم ها درمورد همه چیز صحبت کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: لیست شدن رمزارز WCH در کوین مارکت کپ و کوین گکو

بیشتر بدانید: انتقاد مدیرعامل CryptoCom از کوین مارکت کپ

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *