اول مانی

خاموشی ۳۷.۰۰۰ ریگ استخراج سلسیوس در Core Scientific

سلسیوس موافقت کرده است تا کور ساینتیفیک (Core Scientific) در جریان رسیدگی به پرونده ورشکستگی خود، بیشتر از ۳۷.۰۰۰ ریگ استخراج این شرکت وام دهی را خاموش کند.

این شرکت استخراج تخمین زده است که پس از لغو قرارداد با سلسیوس تا هنگامی که بیت کوین (BTC) در نزدیک ۱۶.۷۰۰ دلار باقی بماند، ماهیانه ۲ میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

Core Scientific در ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر ماه) سلسیوس را به ناتوانی در پرداخت قبوض برق خود متهم کرد و بعدا این امر را به عنوان عامل اصلی در ایجاد بحران نقدینگی عنوان کرد که باعث به ورشکستگی اش شد.

شرایط قرارداد میزبانی به Core Scientific اجازه می‌دهد تا برخی از هزینه‌های برق را به درجه سانتیگراد منتقل کند و این هزینه‌ها از زمان حمله روسیه به اوکراین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

با توجه به درخواست رد، پوشش هزینه های برق افزایش یافته تا ۲۸ دسامبر برای Core Scientific تقریبا ۷.۸ میلیون دلار هزینه داشت و معدنچی خاطرنشان کرد که نمی تواند به تحمل بار هزینه های برق پرداخت نشده سلسیوس ادامه دهد.

عدم سودآوری ماینر همراه با هزینه های مرتبط با تلاش های توسعه، باعث شد بسیاری از ماینرهای بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ با مشکل مواجه شوند و در نتیجه قیمت سهام سقوط کرد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: شرکت Core Scientific می خواهد اعلام ورشکستگی کند

بیشتر بدانید: دریافت وام ورشکستگی ۳۷.۵ میلیون دلاری کور ساینتیفیک

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *