اول مانی

به تعویق افتادن انتشار اوراق قرضه بیت کوین در السالوادور

اوراق قرضه (بیت کوین) ۱ میلیارد دلاری السالوادور یا به اصطلاح “اوراق آتشفشانی” در حال حاضر وارد بازار نشده است، و شرایط بین المللی ناپایدار احتمالا عامل اصلی این تاخیر است.

هفته قبل، الخاندرو زلایا (Alejandro Zelaya)، وزیر اقتصاد السالوادور، که قبلا گفته بود فروش اوراق قرضه امکان دارد بین ۱۵ مارس تا ۲۰ مارس (۲۴ تا ۲۹ فروردین) انجام شود، خاطرنشان کرد که جنگ بین اوکراین و روسیه می تواند این فرآیند را به تاخیر بیاندازد.

او به یک خبرگزاری محلی تلویزیونی گفت:

ما ابزارها را تقریبا آماده کرده ایم، اما زمینه بین المللی فعلا به ما اجازه نمی دهد.

در اصل، به جای اینکه قانون‌گذاران در السالوادور مشغول فعالیت در رابطه با اوراق قرضه باشند، در یکی دو هفته قبل درگیر عواقب، شوک های زنجیره تامین ناشی از جنگ اوکراین و روسیه بودند.

براساس گزارش روزنامه محلی La Prensa Grafica، از مارس (۲۴ فروردین)، قوانین لازم برای اوراق قرضه به کنگره ارسال نشده است.

در نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ماه ۱۴۰۰)، رئیس جمهور، نجیب ابوکیله، اعلام کرد که می خواهد یک ” شهر بیت کوین” با بودجه فروش اوراق قرضه بسازد که دارای سود سالانه ۶.۵ درصدی است. نیمی از وجوه برای انباشت بیت کوین و بقیه برای زیرساخت ها و استخراج بیت کوین (BTC) با انرژی زمین گرمایی در نظر گرفته می شود.

تا به العان در زمان انتشار این خبر، هیچ نماینده‌ای از دولت السالوادور درباره اوراق قرضه بیت کوین اطلاعیه‌ای نداد است و دفتر رئیس جمهور ابوکیله به سوالات CoinDesk درباره تاریخ تخمینی جدید پاسخ نداده است.

گزارش جالبی هم از سوی فایننشال تایمز می افزاید که:

این اوراق توسط دولت السالوادور صادر نمی شود، بلکه توسط شرکت دولتی انرژی، حرارتی La Geo منتشر خواهد شد.

علاوه بر این، آمریکایی ها واجد شرایط خرید این اوراق نخواهند بود، زیرا آن ها در Bitfinex معامله می شود، که در ایالات متحده در دسترس نمی باشد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ارائه شهروندی به سرمایه‌گذاران خارجی در السالوادور

بیشتر بدانید: السالوادور برای صدور اوراق قرضه بیت کوین آماده می شود

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *