اول مانی

محدودیت سقف واریز و برداشت در صرافی های رمزارزی ایرانی

بتازگی بانک مرکزی دستورالعملی برای شرکت های پرداخت یاری صادر کرده است که حجم تراکنش های بانکی و به تبع آن شیوه تعامل کاربران ایرانی با صرافی های رمزارز داخلی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش اول مانی، بانک مرکزی بتازگی دستورالعمل جدیدی به شرکت های پرداخت یار ارائه کرده است که برای برداشت های روزانه سقف تعیین می کند.

این دستورالعمل جدید کل صرافی های رمزارز ایرانی و کاربران آن ها را که برای واریز و برداشت به شرکت های پرداخت یاری متکی هستند تحت تاثیر قرار می دهد.

بیشتر صرافی های ایرانی شب قبل اطلاعیه هایی را صادر کردند که موارد زیر را شامل می شود:
  • سقف واریز یا برداشت برای هر حساب بانکی یا شماره شبا از تاریخ ۱۳ تیر ۱۴۰۱، ۱۰۰ میلیون تومان در روز است.
  • کاربران می توانند برای مبالغ بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان واریز یا برداشت به/از حساب خود در صرافی، از چند شماره شبا استفاده کنند یا میان تراکنش ها اقلا ۲۴ ساعت فاصله گذاری کنند.
  • محدودیت به وجود آمده برای کاربران صرافی ها از سوی صرافی ها نبوده است؛ این محدودیت به هیچ عنوان به معنای قراردادن سقف برداشت از صرافی ها نیست.

تا زمان نگارش خبر صرافی های نوبیتکس، بیت پین، رمزینکس، تبدیل، ارز پیا، سلام کریپتو، اکسیر و کوین نیک مارکت اطلاعیه هایی در این مورد صادر کرده اند.

درباره صرافی های دیگر هم مطالب ذکر شده صادق خواهد بود چرا که این مقررات مربوط به پرداخت یاری ها است و کل تراکنش های بانکی و به تبع آن کل صرافی ها را شامل می شود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: نهایی شدن سند “رمزارزها” در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

بیشتر بدانید: ادغام”دارایی های دیجیتال” با پیش‌نویس رمز ارزش دولت

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *