اول مانی
ارزهای دیجیتال

بسیاری از اقتصاددانان معتقدند با سقوط نظام سیاسی افغانستان، به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک مردم افغانستان بیشتر به ارزهای دیجیتال تمایل نشان می دهند.

به گزارش اول مانی، با فروپاشی نظام سیاسی یک کشور، نظام مالی نیز سقوط می کند. بسیاری از اقتصاددانان با استفاده از این گزاره پیش بینی کرده اند که احتمالا در آینده ای نزدیک مردم افغانستان بیشتر به سوی رمزارزها تمایل نشان می دهند.

یکی از بزرگ ترین تراژدی های زندگی این است که سبک زندگی خود را از دست داده و ناچارا نسخه ای که دیگران برایمان در نظر گرفتند را قبول کنیم. تقریبا ۴۰ میلیون نفر از مردم افغانستان به زور اسلحه و کشتار زیر پرچم ظلم زندگی می کنند. با سلطه طالبان به افغانستان هرج و مرج حاکم شده و قشر زیادی از مردم می کوشند تا از این کشور فرار کنند، گروه تروریستی داعش نیز هر روز بمب گذاری می کند و جان می گیرد.

مک کنزی سیگالوس از شبکه CNBC در مصاحبه ای گفت:

نظام مالی افانستان قدیمی است و دولت در تلاش بود تا سیستم مالی فرسوده را تغییر دهد اما طالبان حمله کردند و نظام سیاسی سقوط کرد. تلاش مردم برای خارج کردن پول از حساب های بانکی خود و همچنین بلوکه شدن دارایی افانستان در آمریکا باعث کمبود نقدینگی در این کشور شد. از طرفی نیز بسته شدن مرزها باعث شد تا واردات به صورت ناگهانی متوقف شود و در نتیجه تورم شدیدی گریبان اقتصاد این کشور را گرفت. بیشتر بانک ها بعد از تمام شدن نقدینگی درهای خود را بستند و حتی وسترن یونیون خدمات خود را متوقف کرده است.

خوشبختانه سازمان های مردم نهاد در صحنه حضور دارند اما این سازمان ها نیز برای کمک به پول نیاز دارندو اینجاست که اهمیت رمزارزها مشخص می شود.

اهمیت ارزهای دیجیتال در دوران طالبان

اوضاع فعلی افغانستان نشان می دهد که ارزهای دیجیتال می توانند جان افراد را نجات دهد. این روزها علاوه بر سازمان های خصوصی، مردم نیز از رمزارزها استفاده می کنند.

سیگالوس با یک جوان افغانی در رابطه با رمزارزها گفتگو کرده و گفته:

اینجا تنها راه مطمئن برای انتقال پول رمزارزها می باشند. زمانی که طالبان کنترل کابل را در دست گرفتند ارزش پول افانستان به پایین ترین میزان خود رسید.

یکی دیگر از نمونه های مفید بودن رمزارزها برای زندگی مردم کشور ونزوئلا می باشد. مردم این کشور آمریکای شمالی که دچار تورم شدید و بی ثباتی است به دلیل کم ارزش بودن پول ملی بیت کوین را به عنوان دارایی با ارزش افزوده نگهداری می کنند.

ونزوئلا همین اواخر اعلام کرد که قصد دارد ۶ صفر را از واحد پولی خود کاهش دهد. نیازی نیست که یک اقتصاددان باشید تا بدانید فروپاشی اقتصادی به چه معناست، همین که بانک ها پول نقد نداشته باشند، پمپ بنزین سوخت نداشته باشد و تورم هر روز اوج بگیرد به معنی فروپاشی اقتصادی است.

بسیاری از شاهدان عینی می گویند در حال حاض تنها امید مردم افانستان رمزارزها می باشد و بسیاری از مردم دارایی شان را می فروشند و آن را به ارز دیجیتال تبدیل می کنند. بر اساس گزارش ها ارزهای دیجیتال در لبنان و فلسطین نیز به دلیل کاهش ارزش پول ملی تقاضای زیادی دارد.

به گزارش عربی بیزینس با ادامه روند نزولی پول لبنان و بدتر شدن اوضاع اقتصادی مردم افانستان مردم این کشور برای انتقال پول به خارج از کشور و سرمایه گذاری به بازار رمزارها روی آوردند. حتی بر اساس گزارش های مردمی تعداد زیادی از فروشگاه های مواد غذایی و بوتیک ها ارز دیجیتال را به عنوان ارز پرداخت قبول می کنند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: بانک مرکزی چین: بیت کوین هیچ ارزشی ندارد

بیشتر بدانید: آلت کوین هایی که می توانند به اتریوم رقابت کنند

بیشتر بدانید: اعتراضات مردم السالوادور: ما بیت کوین نمی خواهیم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *