اول مانی

یورو دیجیتال، پول قابل برنامه ریزی نخواهد بود

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه خاطرنشان کرد که ارز دیجیتال احتمالی بانک مرکزی اجازه نمی دهد تا محدودیت هایی در شیوه خرج کردن وجوه ایجاد شود.

او به اعضای کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا گفت:

یورو دیجیتال هرگز پولی قابل برنامه ریزی نخواهد بود؛ بانک های مرکزی پول صادر می کنند، نه کوپن.

در حالی که بعضی از ناظران توانایی محدود کردن استفاده از ارز دیجیتال را یک مزیت می دانند؛ دیگران، از جمله وزرای دارایی منطقه یورو مخالف هستند و می گویند که توانایی برنامه ریزی، عملکرد پول را به عنوان یک دارایی کاملا قابل معاوضه از بین خواهد برد.

پانتا گفت که می‌تواند یک اپلیکیشن دیجیتالی یورو برای ارائه “ظاهر و احساس همگن” در بین ۲۰ کشوری که از این ارز استفاده می‌کنند، وجود داشته باشد و همچنین می‌تواند در برنامه‌های بانکی اختصاصی موجود ادغام شود.

پانتا همچنین گفت که یورو دیجیتال ممکن است با فناوری غیرمتمرکز که زیربنای دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین (BTC) است، اجرا نشود.

او گفت:

نظر بسیاری از کارشناسان این است که فناوری بلاک چین ممکن است قدرت کافی برای استفاده برای اجرای چنین سیستم عظیمی را نداشته باشد؛ ما هنوز در حال بحث در این مورد هستیم.

قانون‌گذاران چپ میانه نیز با این دیدگاه موافق بودند و خاطرنشان کردند که فناوری پیچیده‌تر می‌تواند به بانک‌های مرکزی امکان پرداخت مستقیم به شهروندان را به عنوان شکلی نوآورانه از سیاست‌های پولی بدهد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: اعلام حمایت ملکه ماکسیمای هلند از یوروی دیجیتال

بیشتر بدانید: استفاده از یورو دیجیتال برای تسویه تراکنش های بین بانکی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *