اول مانی

کاهش ۹۰% دوج کوین از زمان برنامه تلویزیونی ایلان ماسک

در ماه مه سال گذشته (اردیبهشت ۱۴۰۰)، زمانی که قیمت دوج کوین به بالاترین حد خود یعنی ۰.۷۲ دلار نزدیک شد، طرفداران این ارز دیجیتال امیدوار بودند که حضور ایلان ماسک در برنامه پخش زنده شنبه شب (Saturday Night Live) قیمت آن را افزایش دهد.

با این وجود، ماسک در این برنامه یک سری مونولوگ ها و نمایش هایی را اجرا کرد که اغلب به صورت تمسخرآمیز به دوج کوین (Dogecoin) اشاره می کردند.

در برنامه ای دیگر هم وقتی ماسک تحت فشار قرار گرفت، پذیرفت که دوج کوین نوعی (فریب کاری) است؛ حال که یک سال از حضور ماسک در برنامه های مذکور می گذرد، قیمت دوج کوین به شدت کاهش یافته است و به ۰.۰۶ دلار رسیده است.

با پخش برنامه، ارزش دوج کوین در زمان واقعی شروع به کاهش کرد و بیشتر از ۲۰ درصد از ارزش خود را در یک ساعت کاهش داد؛ بسیاری از افراد در طول پخش SNL سعی کردند ارز دیجیتال را تخلیه کنند که اپلیکیشن تجاری Robinhood برای مدت کوتاهی تحت تاثیر حجم تراکنش های Dogecoin قرار گرفت.

دوج کوین به صورت گسترده به عنوان اولین “میم سکه” در نظر گرفته می شود که در سال ۲۰۱۳ توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس برای مسخره کردن انبوهی از آلت کوین ها (ارزهای رمزنگاری غیر اصولی که دارای نوسانات شدید در ارزش هستند) به عنوان یک شوخی در بازار رمزارزها ایجاد شد.

چند هفته قبل، ماسک اعلام کرد که SpaceX، مثل تسلا، به زودی Dogecoin را به عنوان پرداخت برای کالا می پذیرد؛ او همچنین اخیرا این ایده را مطرح کرده است که پس از تصاحب توییتر، دوج کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت در پلتفرم اضافه کند.

هر دو اعلامیه موجب افزایش کوتاهی در ارزش Dogecoin شد که در نهایت کوتاه مدت بود.

از آنجایی که قیمت دوج کوین همچنان در حال کاهش است، ماسک امکان دارد به زودی با شانس بیشتری برای رساندن یک انسان به مریخ نسبت به DOGE به ماه روبه رو شود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: یک نهنگ ۴۰۰ میلیون دلار دوج کوین خریداری کرد

بیشتر بدانید: افزایش حملات ایلان ماسک به یکی از بنیانگذاران دوج کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *