اول مانی
ارز دیجیتال دوج کوین

رمزارز دوج کوین در این یک هفته اخیر بیشتر از چهار برابر شده است. بانک مرکزی ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت در این کشور اکیدا ممنوع می باشد زیرا این کار ممکن است خسارت های غیرقابل جبرانی را به دنبال داشته باشد. بر اساس تصمیم بانک مرکزی، دارایی های دیجیتالی، ارزهای دیجیتال یا هر چیزی که از نردبان غیرمتمرکز استفاده کند نباید چه به طور مستقیم و چه غیر مستقیم برای پرداخت بهای کالا مورد استفاده قرار گیرد.

بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری گلکسی دیجیتال، مایک نوگراتز گفت:

بازار ارزهای دیجیتال رشد قیمت بی رویه ای داشته است. نه تنها بیت کوین بلکه دیگر ارزهای دیجیتال از جمله دوج کوین یا ریپل به سطوح قیمتی بیش از حدی رسیده اند که احتمال ترکیدن حباب قیمتی آنها وجود دارد. تازه وارد ها با ریسک بیشتری مواجه می شوند و بهتر است محتاطانه عمل کنند.

دوج کوین، بیت کوین بعدی نیست

برای افرادی که در دراز مدت در این صنعت بوده اند، دوج کوین همیشه یک چیز عجیب بوده است. پروژه ای که قابلیت استثنایی و جذابیت هایی برای کاربران جدید دارد در حالی که فاقد بسیاری از ویژگی های مفید ارزهای رمزپایه می باشد.

پروژه دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط جکسون پالمر و بیلی مارکوس به وجود آمد و سالها پیش توسط بنیانگذاران و توسعه دهندگان، رها شد و تا همین اواخر در وضعیت ضعیفی به سر می برد که حتی نمی توانست زیرساخت های بلاک چین خود را تامین کند و در سال ۲۰۱۴ نیز خود را به رمزارز اولیه دیگری به نام litecoin منتقل داد.

آن زمان این اقدام ضروری به نظر می رسید و سوالاتی در مورد اینکه دوج کوین می تواند زنده بماند یا خیر وجود داشت.

دوج کوین
ارز دیجیتال دوج کوین

این ابزار برای بیت کوین دارای دو اتفاق خوب است. اول اینکه قابل پیش بینی بودن است. مردم ارزهای محلی خود را به بیت کوین تبدیل می کنند زیرا آنها دنبال راهی برای ذخیره ارزش جدا از واقعیت های سیاسی و اقتصادی محلی هستند. همه در مورد عرضه ثابت بیت کوین و سیاست پولی آن تا حد زیادی تغییر ناپذیر هستند و می دانند که این امر باعث می شود دولت به طور گسترده از دسترس خارج شود.

دلیل دیگری که حتی ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد، نقدینگی می باشد. مردم می خواهند مطمئن شوند که زمانی که تصمیم به فروش دارند، همیشه شخصی در آن طرف خواهد بود که می خواهد با قیمت بازار خرید کند.

بناربراین حتی اگر از نظر محلی بتوان بیت کوین را بسیار گران ارزیابی کرد، دلیل آن افزایش خرید می باشد. مردم می توانند دیگر ارزهای دیجیتال را انتخاب کنند اما این نوع سرمایه گذاری به طرز باورنکردنی متنوع است زیرا تعداد توکن هایی که می توان از آنها انتخاب کرد گسترش پیدا می کند. در توضیحی ساده تر می توان گفت، بیت کوین بسیار مفید است زیرا همه از آن استفاده می کنند.

چرا رمزارز دوج کوین در حال رشد است؟

در سال جاری به این باور رسیدیم کهخ دوج کوین نیز عملکردی کاملا شبیه به بیت کوین دارد. همانطور که بیت کوین انتخاب مشترک کسانی است که به دنبال ارزی قابل پیش بینی می باشند، دوج کوین نیز انتخاب جمعی افرادی است که به دنبال شوخی، سرگرمی و “فرهنگ میم” در جامعه و حتی در دنیای رمزارزها هستند.

میم ها ایده هایی فرهنگی هستند که با سرعت در گسترش پیدا می کنند که اصطلاحا به آنها وایرال نیز می گویند. ظهور اینترنت و افزایش حس شوخ طبعی در انسان ها، محبوبیت این این فرهنگ را در بین جوامع بیشتر کرده است.

به نظر می رسد که این موضوع در رابطه با ایلان ماسک ها، اسلیم جیم ها و مارک کوبان های جهان نیز صدق می کند.

Dogecoin
دوج کوین چیست

رمزارزدوج کوین همچنین تعداد بازدیدکنندگان حساب توییتر اسلیم جیم را نیز دو برابر کرده و تعامل با برند مواد غذایی آمریکا را بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داد. شان کانولی، مدیرعامل اسلیم جیم بخشی بزرگ از موفقیت های خود را مدیون جامعه دوج کوین دانست و بیان کرد که انها نقش بسیار بزرگی در پیروزی نهایی اسلیم جیم در برابر برندهای دیگر در مجله تجاری ادویک (Adweek) داشته اند.

دوج کوین تبدیل به یک شوخی شده است. یک شوخی که همه می خواهند در ان سهمی داشته باشند که خود این موضوعف قیمت این توکن را چند برابر می کند. در واقع دوج کوین نیز همچون بیت کوین وارد یک چرخه خودتقویت کننده شده، با این تفاوت که این چرخه تنها برای سرگرمی به وجود امده است.

این جریان حتی ممکن است به شکل بدی خاتمه پیدا کند زیرا بسیاری از کسانی که در حال خرید دوج کوین با این قیمت هستند، از داستان واقعی خبر نداشته باشند. همانطور که بارها نیز شنیده ایم، بادآورده را باد می برد زیرا ممکن است دوج کوین هر لحظه تاریخ انقضایش به پایان برسد.

بیشتر بدانید: آلت کوین ها چه هستند و چرا به وجود آمده اند؟

بیشتر بدانید: بزرگترین شرکت غذایی آمریکا از دوج کوین حمایت کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *