اول مانی
دوج وان

شرکت اسپیس ایکس (Space X) اعلام کرده که در یک ماموریت فضایی دوج وان (DOGE-1) با همکاری جیومتریک انرژی (Geometric Energy Corporation)، سفینه ای را به ماه خواهد فرستاد. هزینه این ماموریت را به صورت کامل دوج کوین پرداخت کحرده است و قرار است محموله ای تجاری را با خود به ماه ببرد.

به گزارش بیت کوین دات کام، اعلام کرده که ماموریتی فضایی به ماه را به نام دوج وان کلید زده است که این ماموریت با همکاری جیومتریک انرژی که در حوزه انرژی های تجدیدپذیر فعالیت می کند، عملیاتی می شود.

هدف از این مامریت ارسال محموله تجاری به ماه نام گرفته است و هزینه تمام بخش های آن را دوج کوین بر عهده گرفته است. دوج کوین در ماه های گذشته سرو صدایی زیادی را به پا کرده و ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، بارها از این ارز دیجیتال تمجید کرده است.

DOGE-1
موشک اسپیس ایکس به نام DOGE-1

انتشار خبر پرداخت هزینه های ماموریت دوج وان (DOGE-1) با دوج کوین، موجب شده تا شرایط جهش قیمت دوج کوین، از همیشه خاص تر شود. تام اوچینرو (Tom Ochinero)، معاون بخش معاملات تجاری اسپیس ایکس، در این رابطه بیان کرد:

این ماموریت نشان دهنده این است که کاربردهای ارزهای دیجیتال فرای مدارهی زمین و شالوده ای برای تجارت بین سیاره ای می باشد. از اینکه دوج وان را به ماه می بریم هیجان زده ایم.

دوج وان (DOGE-1) شامل ماهواره ای مکعبی شکل به وزن ۴۰ کیلوگرم می باشد که با استفاده از سنسورهای تعبیه شده، اطلاعاتی را در رابطه با ماه مخابره می کند و به نظر می رسد که سیستم های بانکی راهکار چندان مناسبی برای پرداخت هزینه های این ماموریت نبودند. ساموئل رِید (Samuel Reid)، مدیرعامل جیومتریک انرژی، در این رابطه گفت:

بیشتر بدانید: با پرداخت هزینه در این حجم با دوج کوین، جیومتریک انرژی و اسپیس ایکس، جایگاه دوج کوین را به عنوان واحد محاسبه کسب و کارهای روی ماه در بخش فضایی تثبیت کردند.

این در حالی است که با انتشار این خبر، با نوسانات قیمتی شدید دوج کوین در روز گذشته در تضاد بود. همزمان با انتظارات مبنی بر این که حضور ایلان ماسک در برنامه SNL می تواند باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شود، قیمت دوج کوین با کاهشی شدید همراه شد.

ایلان ماسک در روز گذشته، با حضور در بخشی از برنامه SNL، در یک برنامه طنز به تشریح و تعریف دوج کوین پرداخت. پس از آن که اوج دوج کوین را یک “فریب” خواند، قیمت دوج کوین از ۰.۶۵ دلار تا ۰.۴۳ دلار سقوط کرد.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ریزش قیمت دوج کوین بعد از حضور ایلان ماسک در برنامه SNL

بیشتر بدانید: ارزش بازار دوج کوین به ۹۰ میلیارد دلار نزدیک شد

بیشتر بدانید: قیمت دوج کوین باز هم رکورد جدیدی به دست آورد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *