اول مانی
ایلان ماسک

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا کاربرد جدیدی برای دوج کوین (Dogecoin) پیدا کرده است. او این ایده را در ذهن خود پرورش داده که با استفاده از گرمای تولید شده حاصل از استخراج دوج کوین، می توان آب گرم موردنیاز را برای جکوزی تامین کرد.

این ایده بی فایده توسط اکانت توییتر Blockfolio پشنهاد شده است. البته با توجه به اینکه ایلان ماسک قصد دار بودجه پروژه ارسال ماهواره به ماه را با استفاده از دوج کوین به دست آورد و در مسیر توسعه آن قدم بردارد، ممکن است که این ایده نیز به پروژه ای دیگر تبدیل شود.

دوج کوین (Dogecoin) با استفاده از الگوریتم گواه اثبات کار (POW)، کار می کند که این به معنی تولید کوین های جدید است که به قدرت محاسباتی نیاز دارد.

با اینکه دوج کوین ممکن است یک شوخی به نظر برسد، اما ماینرهای آن به درآمد قابل توجهی رسیدند. بر اساس اطلاعات به دست امده از ByteTree به دلیل افزایش تراکنش ها و میزان کارمزدهای شبکه آن، درامد به دست امده از استخراج دوج کوین در سال ۲۰۲۱ حدود به ۴۵۰۰% افزایش داشته است.

Dogecoin
Dogecoin

این ارز دیجیتال مبتنی بر اسکریپت می باشد. در نتیجه نسبت به بیت کوین انرژی کمتری لازم دارد. به دلیل مدل استخراج دوگانه آن، تنها می تواند به همراه دیگر ارزها مانند لایت کوین استخراج شود.

ایده استفاده از گرمای تولید شده توسط ماینرها موضوعی جدید نیست. در سال ۲۰۱۸، کارآفرینی به نام بریخا که اهل چک بود، به جای استفاده از هیترهای معمولی در گلخانه پرورش گوجه، از ریگ های ماینینگ برای تولید گرما استفاده کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز استخراج رمزارز را پیشنهاد داده اند تا بتوانند با استفاده از تجهیزات لازم، به خانه ها و مراکز کسب و کارها وصل شوند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: جلسه ایلان ماسک، مایکل سیلور و ماینرهای بیت کوین

بیشتر بدانید: ایلان ماسک: دوج کوین می تواند بر بیت کوین پیروز شود

بیشتر بدانید: ایلان ماسک: من صاحب دوج کوین نیستم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *