اول مانی
ایلان ماسک

جف بزوس، مدیر عامل آمازون، توانست با سبقت از ایلان ماسک، عنوان ثروتمندترین مرد جهان را به خود اختصاص دهد. جالب است این نکته را بدانید که جف بزوس برای بازپس گیری این عنوان کار خاصی انجام نداده است تنها با کاهش ارزش سهام تسلا، جف بزوس توانست دوباره این لقب را پس بگیرد.

همانطور که می دانید هفته پیش با افزایش ارزش سهم تسلا، ایلان ماسک توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد اما این عنوان چندان برایش پایدار نماند و اکنون او پس از جف بزوس مدیر عامل آمازون در مقام دومین فرد ثروتمند جهان قرار گرفت.

بزوس توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ایلان ماسک پس بگیرد

مدیر عامل شرکت آمازون، جف بزوس توانست در کمتر از دو ماه عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ایلان ماسک پس بگیرد. عنوانی که او بیشتر از سه سال است که در اختیار دارد.

به نقل از gizchina، با کاهش سهام کمپانی تسلا به ۷۹۶ دلار، ایلان ماسک ۳.۹ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید. در مقابل نیز، اقای بزوس با وجود کاهش ۳۷۲ میلیون دلاری از ثروتش، یک میلیارد دلار بیشتر از آقای ماسک ثروت دارد. کاهش ثروت آقای بزوس نیز متاثر از کاهش ۲۷ درصدی قیمت سهام آمازون در معاملات روز چهارشنبه بازارهای مالی جهانی اتفاق افتاد.

ایلان ماسک و جف بزوس

پیچ و تاپ بر سر عنوان ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک در مدت زمانی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داده بود فعل و انفعالات زیادی داشت. این اواخر او قیمت بیت کوین و حتی دوج کوین که ارز رمزنگاری شده کمتر شناخته ای است را با توییت های خود تحت تاثیر قرار داد.

در این مدت نیز برای جلف بزوس نیز اتفاقات بسیاری افتاده است. او در حالی که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را پس می گیرد می خواهد امازون را نیز واگذار کند.

شرکت آمازون به تازگی اعلام کرده است که در سه ماهه سوم سال از عنوان مدیرعاملی اسن غول تجارت الکترونیک کنار خواهد رفت و روی پروژه های دیگری تمرکز می کند. جف صاحب شرکت اکتشافات فضایی Blue Origin و همچنین نشریه واشنگتن نیز بوده است. سهام آمازون نیز در یک سال اخیر ۵۳% صعود داشته است.بیشتر بدانید: فرصت بیت کوین برای اقتصاد ایران

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *